Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: V Česku dnes hrozí silné bouřky

Bouřka, ilustrační foto
Bouřka, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Do dnešního večera se ojediněle v celé České republice očekávají silné bouřky, které budou provázeny větrem, prudkými srážkami a případně krupobitím.

Díky deštivému počasí, které trvalo několik týdnů, již nehrozí riziko vzniku a šíření požárů v žádném kraji, včetně Vysočiny a jižní Moravy, kde bylo dříve toto nebezpečí reálné.

Dnes to uvedl Český hydrometeorologický ústav. Bouřky již v sobotu a dnes opět způsobily komplikace v železniční dopravě, když na několika místech stromy padaly na koleje nebo na trolejová vedení.

Meteorologové varují, že při dnešních silných bouřkách se očekává až 30 milimetrů srážek a nárazy větru mohou dosahovat rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině. Bouřky by později večer měly postupně oslabovat, začínajíc od západu.

Varování Českého hydrometeorologického ústavu před silnými bouřkami platí pro celé území republiky až do 22:00.

Témata:  počasí bouřky

Aktuálně se děje

14. července 2024 17:59

Hamás vzdal snahu o příměří v Gaze. Jednání s Izraelem končí

Konec války v Pásmu Gazy se opět oddálil. Palestinské militantní hnutí Hamás v neděli oznámilo, že se stahuje z vyjednávání o příměří, informoval web France24. Hamás konstatoval, že je připraven obnovit jednaní ve chvíli, kdy Izrael prokáže, že skutečně stojí o uzavření dohody. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy