Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: V Česku odpoledne a večer udeří silné bouřky

Bouřka, ilustrační foto
Bouřka, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Dnes odpoledne a večer se v Česku očekávají bouřky, přičemž ty nejsilnější se mohou vyskytnout v oblasti od středních Čech přes Vysočinu až po západ Jihomoravského kraje.

Bouřky budou doprovázeny silným větrem s nárazy dosahujícími rychlosti až 70 kilometrů za hodinu, případně i kroupami a ojedinělými krátkodobými přeháňkami s úhrny srážek kolem 20 milimetrů. Vyplývá to z aktuálního výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Výstraha meteorologů je platná od dnešního poledne. ČHMÚ upozornil: "Odpoledne a večer se budou místy vyskytovat bouřky, příležitostně i silné. Větší pravděpodobnost silných bouřek je očekávána ve středních Čechách a na Vysočině." Bouřková aktivita se večer postupně oslabí.

Meteorologové také varují před následky bouřek, jako jsou silné poryvy větru, které mohou vyvracet stromy a lámat větve, a také před nebezpečím kroup a blesků.

"Je důležité dbát na bezpečnost, zejména ohledně rizika zásahu bleskem a možnosti úrazu padajícími nebo létajícími předměty," upozornili meteorologové. Motoristy také vyzývají k opatrnosti při řízení v bouřkových podmínkách.

Témata:  počasí bouřky

Související

Aktuálně se děje

26. prosince 2025 13:19

Jiřinu Bohdalovou pochválili lékaři. Slavná herečka udělala skvělé rozhodnutí

Jiřina Bohdalová se na letošní Vánoce mimořádně těšila, protože její rodina se krátce před svátky rozrostla o dalšího člena. Legendární herečka se dočkala vysněného pravnoučete, ale na hlídání zatím dostává maximálně psa od své dcery. A mazlíček způsobil pěknou polízanici. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče

Počasí: Bude to klouzat, varují meteorologové před ledovkou

Český hydrometeorologický ústav vydal varování před ledovkou, která se může vytvořit už během dnešního večera. Komplikace hrozí především v severních a severovýchodních Čechách, konkrétně v Ústeckém a Libereckém kraji. Přechod studené fronty sem přinese nejen sněžení, ale místy i mrznoucí mrholení nebo déšť, což může na silnicích a chodnících vytvořit nebezpečný kluzký povrch. Riziko těchto nebezpečných srážek by mělo pominout během noci na neděli.