Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí: Ve Strážnici bylo přes 36 stupňů. Rekordy padly na třetině stanic

Počasí v létě
Počasí v létě
Foto: Pixabay

V Česku bylo dnes nejtepleji ve Strážnici na jižní Moravě, kde teploměr ukázal 36,1 °C. Maxima pro 10. červenec padla přibližně na třetině stanic, které měří alespoň 30 let. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na sociální síti X. 

Historická denní maxima byla překročena na 56 z celkem 167 dlouhodobě měřících stanic v Česku. Nad 35 °C vystoupila teplota především v nížinách v Polabí, na jižní a střední Moravě a na Karvinsku. Například v Brodu nad Dyjí naměřili meteorologové 35,9 °C. Na Novém Hradci Králové bylo 35, 7 stupně.

"Další dny již budou teplotní maxima nižší, většinou kolem 30 °C, jen na jižní Moravě se mohou ještě v pátek přiblížit ke 34 °C," napsali meteorologové na sociální síti. 

V platnosti nadále zůstává výstraha před bouřkami, které mohou být i velmi silné. Doprovází je přívalové srážky s úhrny kolem 50 až 70 milimetrů, nárazy větru o rychlosti kolem 90 kilometrů za hodinu a kroupy o velikosti kolem tří centimetrů. 

"Přibližně v jihovýchodní polovině území čekáme možný výskyt bouřek až do časných ranních hodin ve čtvrtek. Na východě republiky se objeví silné bouřky až v noci na čtvrtek a během čtvrtečního rána," zmínili meteorologové. 

Témata:  počasí léto ČHMÚ

Aktuálně se děje

14. července 2024 19:16

Je to monstrum. Trumpová nešetřila atentátníka, který střílel na jejího muže

Byli jsme na pokraji zdrcující změny, vyjádřila se jménem rodiny Melania Trumpová. Manželka bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, která málokdy prolomí mlčení, se v neděli vyjádřila k neúspěšnému atentátu na svého muže. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy