reklama

Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Při bouřkách hrozí také zatopení níže položených míst, například podjezdů nebo sklepů, zásah bleskem a úrazy způsobené padajícími a poletujícími předměty.

Lokální bouřky meteorologové očekávají od dnešních 14:00 do půlnoci v Moravskoslezském kraji, na Jesenicku a Šumpersku v Olomouckém kraji a v okresech Rožnov pod Radhoštem, Valašském Meziříčí a Vsetín ve Zlínském kraji. Zejména v Beskydech podle meteorologů může napršet až 30 milimetrů srážek. V souvislosti s tím tam mohou hladiny zejména menších toků přechodně rychle stoupnout a dosáhnout stupně povodňové aktivity, uvedl ČHMÚ. Jeho upozornění před možností zvýšení hladin řek platí do pátečního rána.

Na ostatním území dosažení limitů pro povodňový stupeň meteorologové nečekají. Předpokládají ale, že se silné bouřky s přívalovými srážkami znovu vrátí o víkendu, kdy se mohou lokálně vyskytovat po celém Česku.

Řeky ve východní polovině ČR se zvedly po silných bouřkách už na přelomu minulého a současného týdne. Nejvíce škody velká voda napáchala na Uničovsku a Šumpersku v Olomouckém kraji. Povodně si tam vyžádaly jednu oběť, osmačtyřicetiletou ženu z Šumvaldu. Po další ženě se dál pátrá.

reklama