Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí. Příští víkend bude jiný, naznačili meteorologové

Letní počasí, ilustrační fotografie.
Letní počasí, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Právě dnes se do Česka vrátí tropické počasí a v dalších dnech vedra ještě zesílí. Úvodní červencový víkend už tak teplý nebude. Maxima spadnou pod třicítku, ukazuje předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Už ve čtvrtek začne přes Česko od západu postupovat zvlněná studená fronta. před kterou bude vrcholit příliv velmi teplého vzduchu od jihu. Ještě v pátek ale mohou tropické teploty panovat na východě republiky. Teploměr tam ukáže až 34 °C.

O víkendu to bude jiné, i když má postupem času alespoň ubývat srážek a oblačnosti. Maxima ale klesnou do rozmezí od 23 do 28 °C.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:

Oblačno až zataženo a na většině území přeháňky nebo déšť, místy bouřky. Postupně ubývání srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty 21 až 17 °C, postupně 17 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty v pátek 26 až 31 °C, na východě až 34 °C, v dalších dnech 23 až 28 °C.

Témata:  počasí léto ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

14. března 2026 18:20

V 96 letech zemřel Jürgen Habermas, jeden z nejvýznamnějšch filozofů současnosti

Svět filozofie a společenských věd zasáhla zpráva o úmrtí jednoho z nejvýznamnějších intelektuálů naší doby. V sobotu zemřel ve věku 96 let Jürgen Habermas, muž, jehož myšlenky o komunikaci a racionalitě zásadně ovlivnily moderní vnímání společnosti. Podle oznámení jeho nakladatelství Suhrkamp skonal pokojně v bavorském Starnbergu nedaleko Mnichova.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy