Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Příští týden se počasí ochladí. O víkendu se léto vrátí

Léto v Praze
Léto v Praze
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Příští týden se počasí ochladí a denní maxima klesnou pod 20 stupňů. Podle ČHMÚ.cz se letní teploty vrátí až o víkendu.

Předpověď na pondělí:

Zataženo až oblačno s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Na východě a severovýchodě místy srážky vydatnější. V severozápadní polovině Čech srážky jen ojediněle. Ráno ojediněle mlhy. Během dne od severozápadu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, na severozápadě kolem 10 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na severovýchodě a východě kolem 18 °C. Slabý proměnlivý, během dne mírný severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na úterý:

Polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Postupně v jihovýchodní polovině území oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo přeháňkami, Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 22 °C. Slabý, přes den mírný západní, postupně severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na středu:

Oblačno až zataženo, zpočátku na západě a severozápadě i polojasno. Místy občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C, na západě a severozápadě 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, při srážkách kolem 16 °C. Mírný severní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na čtvrtek:

Oblačno až zataženo, na většině území s občasným deštěm nebo přeháňkami. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 20 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s bude k večeru slábnout.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:

Polojasno, zpočátku na východě až oblačno, místy s přeháňkami. Postupně od západu přibývání oblačnosti, místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, postupně 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C, postupně 23 až 27 °C.

Témata:  počasí léto

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy