Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Silné bouřky s kroupami udeřily. Počasí se uklidní, slibují meteorologové

Bouřky, ilustrační fotografie.
Bouřky, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Českem se ve čtvrtek prohnaly bouřky, které podle znění výstrahy mohly být i velmi silné. V dalších dnech se opakování těchto nebezpečných jevů neočekává. Počasí se uklidní a znovu a pořádně oteplí, slibují meteorologové.

Jak slibovali meteorologové, bouřky se objevily odpoledne a večer. Nejvíce srážek za krátkou dobu zaznamenaly přístroje v Poličce (35 milimetrů) a v Nové Vsi na Vysočině (32 milimetrů), informoval ústav na sociální síti X.

"Objevily se i kroupy a nárazový vítr. V Luké u Mohelnice v Olomouckém kraji byl naměřen náraz větru přes 90 kilometrů za hodinu," uvedli meteorologové. 

Počasí podle nich bude v dalších dnech už klidnější a objede se bez bouřek. Po dnešním přechodném poklesu mají teploty opět stoupat. O víkendu se znovu přehoupnou přes třicítku, v neděli ukáže teploměr až 32 °C. 

"Nejtepleji bude příští středu a čtvrtek, kdy k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu," dodali meteorologové. 

Témata:  počasí bouřky léto ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

11. července 2025 12:42

Marek Eben ve Varech. Fotky odhalily, jak moderátor tráví volný čas

Marek Eben patří každoročně k nejpracovitějším lidem během karlovarského filmového festivalu, ale neznamená to, že by neměl ani chvilku pro sebe či pro přátele. Jak teď moderátor tráví volný čas, pokud nějaký má?

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy