Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Teplejší počasí se začne vracet už o víkendu, naznačuje předpověď

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: unsplash.com

Žhavé letní počasí si v posledních dnech vzalo prázdniny a přinejmenším v sobotu to ještě bude platit. V neděli už se maximální teploty přiblíží tropické třicítce, vyplývá z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Počasí v Česku bude o víkendu ovlivňovat tlaková níže nad severním Polskem a Německem, která se bude zvolna vyplňovat. Teplejším z obou volných dní bude neděle, kdy budou odpolední maxima dosahovat až 28 °C.

Dnes bude nejtepleji na jihovýchodě území republiky, kde teploty vyšplhají na 24 °C. Na většině míst ale nepřekročí dvacítku. Bude také hrozí déšť a přeháňky, na jihu ojediněle i bouřky.  

Předpověď na sobotu:

Zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, na severu území srážky trvalejší. Na jihu ojediněle možnost bouřky. Později večer na jihozápadě částečné ubývání oblačnosti a srážek. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, na severu kolem 15 °C, na jihovýchodě 21 až 24 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C, na Šumavě až 15 °C. Slabý, přes den na severovýchodě mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na neděli:

Oblačno až polojasno. Ojediněle, během dne zejména na severu území místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 28 °C. Slabý, během dne většinou mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

Témata:  počasí léto ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

4. srpna 2025 10:54

Tajemství parte Jiřího Krampola (†87). Smuteční hosté dostali jasný pokyn

V týdnu budou vrcholit přípravy na poslední rozloučení s Jiřím Krampolem, který zemřel během posledního červencového víkendu ve věku 87 let. Pohřeb se blíží, což potvrzuje i zveřejněné smuteční oznámení. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy