Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V části Čech hrozí v sobotu večer a v noci na neděli silné bouřky

Bouřka, ilustrační foto
Bouřka, ilustrační foto
Foto: Pixabay

V části Čech, zejména ve středním pásu území, hrozí v sobotu večer a v noci na neděli silné bouřky s přívalovými srážkami až 40 milimetrů. Nárazy větru podle meteorologů mohou dosahovat kolem až 75 kilometrů za hodinu. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Varování s nízkým stupněm nebezpečí platí od sobotních 20:00 do nedělních 03:00 pro Prahu, celý Středočeský a Jihočeský kraj a pro části Plzeňského, Libereckého a Královéhradeckém kraje a pro část Vysočiny.

"Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod.," uvedli meteorologové. Nárazy větru mohou lámat větve stromů.

ČHMÚ upozorňuje na to, že je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Řidičům doporučuje v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně.

Témata:  bouřky počasí ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

25. února 2026 5:00

Počasí: Jaro je tady. Už tento týden naměříme až 17 stupňů

Nadcházející dny přinesou do České republiky převážně klidné a na konec února velmi teplé počasí, které bude místy připomínat spíše jaro. Podle aktuálních předpovědí meteorologů nás čeká série polojasných dnů, kdy rtuť teploměru v Čechách ojediněle vyšplhá až k hranici 17 °C.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy