Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Víkendové počasí: Meteorologové varovali před tropickými teplotami

Počasí v létě
Počasí v létě
Foto: Pixabay

Nadcházející víkend bude alespoň v části Česka tropický. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek vydal výstrahu před vysokými sobotními teplotami. Nejtepleji má být na jižní Moravě, kde maxima výrazně překročí třicítku. 

"Před zvlněnou studenou frontou, která bude postupovat z Německa nad Čechy, k nám bude v sobotu vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu. V sobotu vystoupí v nižších a středních polohách, s výjimkou západních a severních Čech, teploty na 31 až 33 °C, na jihu Moravy až na 35 °C," uvedli meteorologové na sociální síti X.

Podle předpovědi přinese sobota většinou slunečné počasí. Víc oblačnosti bude hlavně v severozápadní polovině Čech, kde se mohou v sobotu objevit první bouřky spojené se studenou frontou. Neděle už má být ve znamení velké oblačnosti na většině území, přidají se přeháňky a bouřky. Odpoledne a večer bude od západu srážek i mraků na obloze ubývat. 

Slunečné počasí se vrátí i příští týden, od úterý půjdou teploty po přechodném ochlazení opět nahoru. Ve středu se pak maxima dostanou znovu na některých místech i nad tropickou třicítku.

Témata:  počasí léto ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

19. ledna 2026 8:28

Nela Slováková se mýlila? Ostrá výměna názorů ještě nekončí

Nela Slováková se po účasti v populárním televizním pořadu dostala do ostré výměny názorů s dalšími dvěma výraznými ženami. Jedna z nich se teď znovu ozvala, aby uvedla některé věci na pravou míru. Slovákové navíc řekla, co má dělat, aby neměla čas na blbosti. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy