Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Výstraha meteorologů: Tady ráno hrozí ledovka

Silnice v zimě, ilustrační fotografie
Silnice v zimě, ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

V části Šumperska a kolem Uničova, Rýmařova a Králíků se může v pondělí ráno a dopoledne místy tvořit ledovka.

Řidičům a chodcům meteorologové doporučují opatrnost. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí v pondělí od 02:00 do 10:00. "Místy tvorba ledovky při mrznoucím dešti," uvedli meteorologové.

ČHMÚ varoval před úrazy při uklouznutí, starší a méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům meteorologové doporučili sledovat dopravní zpravodajství, jezdit velmi opatrně a počítat s prodloužením doby jízdy.

Témata:  počasí mráz

Související

Aktuálně se děje

29. května 2026 20:00

Monika Absolonová prodělala operaci

Zpěvačka Monika Absolonová musela v nedávné době podstoupit chirurgický zákrok. Svým příznivcům na sociální síti následně vysvětlila, proč na společenskou událost nedorazila v klasických lodičkách na podpatku, ale k elegantním šatům zvolila raději tenisky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy