Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Výstraha: Teploty přesáhnou 31 stupňů, hrozí dehydratace organismu

Počasí v létě
Počasí v létě
Foto: Pixabay

Tropické teploty vydrží v Česku i v neděli, meteorologové dnes rozšířili varování před vysokými teplotami i na nedělní odpoledne. Horko přes 31 stupňů Celsia očekávají už dnes. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Lidé by podle meteorologů neměli podcenit riziko přehřátí a dehydratace.

Varování ČHMÚ před vysokými teplotami platí pro celou Českou republiku v sobotu i v neděli od 12:00 do 19:00. Tropické teploty jsou vysokou zátěží pro lidský organismus, hrozí přehřátí a dehydratace. Lidé by proto měli dodržovat pitný režim, pít hlavně neslazené nealkoholické nápoje v kombinaci s minerálními vodami.

Meteorologové doporučují omezit odpoledne zátěž a nenechávat děti a zvířata na přímém slunci, zvlášť v zaparkovaných autech.

V příštím týdnu by měly teploty zvolna klesat, na konci týdne meteorologové očekávají spíše letní dny s teplotou kolem 26 stupňů.

Témata:  počasí léto

Související

Aktuálně se děje

10. dubna 2026 9:57

Imrich Bugár jako nezapomenutelný účastník StarDance. Dotáhl to téměř do finále

Nejen sportovce ve čtvrtek rozesmutnila zpráva o úmrtí diskaře Imricha Bugára. Bylo mu 70 let. Do povědomí lidí, kteří si nepamatovali jeho atletické výkony, se před lety zapsal úspěšným působením ve StarDance. Nikoho tak nepřekvapilo, že i produkce televizní show na Bugára zavzpomínala. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy