Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Praha se postaví Brnu. V semifinále extraligového play-off se utká Sparta s Kometou

HC Sparta Praha
HC Sparta Praha
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Už dnes v 19:00 startuje semifinálová fáze extraligového play-off a hokejoví fanoušci se mohou těšit na souboj dvou tradičních rivalů. Sparta Praha se utká s Kometou Brno v sérii, která slibuje napětí, tvrdé souboje a vyrovnané zápasy.

Pražský tým ovládl základní část extraligy a ve čtvrtfinále si poradil s obhájcem titulu, Třincem, poměrem 4:1 na zápasy. Svěřenci trenéra Pavla Grosse předvedli dominantní výkon a potvrdili, že se jim na domácím ledě daří – v O2 areně vyhráli již šestnáctkrát za sebou. Přesto Sparta v play-off nikdy nepřešla přes Kometu, což jí dodává extra motivaci uspět.

Brněnský celek si semifinálovou účast vybojoval po vyrovnané šestizápasové sérii s Karlovými Vary. Postup si zajistil až o tři dny později než Sparta, což by mohlo hrát roli v náročném programu play-off. Kometa se však v soubojích se Spartou v play-off historicky osvědčila – ve třech vzájemných sériích vždy zvítězila.

Oba týmy mají obrovskou fanouškovskou základnu a jejich vzájemné zápasy vždy přitahují velkou pozornost. Sparta bude chtít zužitkovat svou formu a prolomit nepříznivou bilanci s Kometou, zatímco Brno se bude snažit potvrdit svou pověst nebezpečného soupeře. První duel této série slibuje elektrizující atmosféru a skvělý hokej.

Zatímco dnes se střetnou Sparta s Kometou, ve čtvrtek odstartuje druhé semifinále mezi Hradcem Králové a Pardubicemi, které přinese atraktivní východočeské derby. Fanoušci se tedy mohou těšit na vysoce kvalitní hokej a boj o postup do finále Masarykova poháru.

Témata:  HC Sparta Praha HC Kometa Brno hokej

Související

Aktuálně se děje

25. dubna 2025 15:10

Petra Černocká se vyrovnává se smrtí v rodině. Zpěvačka prolomila mlčení

Tragédie otřásla rodinou dcery zpěvačky Petry Černocké. Po Báře Vaculíkové, která potvrdila, že její partner Pepe Rafaj náhle zemřel, se k celé záležitosti poprvé vyjádřila i Černocká. Její úkol je teď jasný - být oporou dceři a vnučce. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy