Revue

Revoluce v automobilové dopravě? Nové poznávací značky toho hodně umí, jedna věc ale řidiče nepotěší

16.04. 16:20

Dubaj opět potvrzuje svojí pověst leadera na poli dopravních technologií. Od listopadu chce zavést novinku, která nemá dosud na světě obdobu - digitální značky, píše BBC.

Trocha alkoholu vám zkrátí život o 30 minut? Sklenice piva či vína může napáchat divočinu, zjistili vědci

16.04. 14:00

Traduje se, že jedna sklenka vína denně nikomu neuškodí. Pokud si říkáte, že když čas od času dáte i druhou skleničku, nemůže to ničemu vadit, šeredně se pletete. Tvrdí to alespoň nově zveřejněná rozsáhlá studie.

Je urychlovač částic nebezpečný? Co by se stalo, kdyby do něj něco spadlo?

Aktualizovali jsme 16.4.2018, 13:39, 16.04. 08:11

Na světě existuje několik urychlovačů částic, které mají pro vědce a fyziky svůj nezaměnitelný význam. Pro laiky ale mnohdy nejsou nijak zajímavé a málokdo tuší, jak vlastně fungují a k čemu jsou. Přesto v nich tato zařízení občas vyvolávají otázky spojené s fantaskními scénáři. Jaká je ale realita?

reklama

Baterie, která vydrží celý rok? Vědci díky omylu učinili velký objev

16.04. 12:34

Selhání baterie v době plné moderních technologií nějakým způsobem už potkalo většinu lidí. Ať už jde o telefon nebo notebook, postupným používáním se kapacita baterie zmenšuje, až je natolik malá, že zařízení vydrží jen chvíli a je třeba baterii nahradit. Tato situace by se ale podle zprávy server…

Slovák zaprodal a zradil Čechy? Husák byl symbolem normalizace, skončil jako oběť komunismu

16.04. 08:17

Poslední komunistický prezident Československa Gustáv Husák byl rozporuplnou osobností s osudem plným zvratů. Byl jednou z vůdčích osobností Slovenského národního povstání, prvním slovenským poválečným "premiérem" a obětí komunistických čistek, ale také hlavním představitelem tvrdé linie téhož…

Uklízíte správně? i obyčejné domácí práce mohou na vašem těle zanechat bolestivé stopy

Aktualizovali jsme 15.4.2018, 22:06, 15.04. 19:24

Zdravotní problémy se pro mnoho lidí staly každodenní záležitostí. Může za to nedostatek pohybu, ale i špatný postoj při práci a to jak v zaměstnání, tak i během domácích prací. Odborníci proto nabádají veřejnost, aby i při běžných věcech, jako je utírání prachu, dbali na své zdraví.

Dosud nerozlousknutá hádanka: Před 106 roky něco potopilo "nepotopitelný" Titanic. Co to vlastně bylo?

Aktualizovali jsme 15.4.2018, 22:06, 14.04. 17:19

Na začátku tohoto roku se objevila další „zaručená“ zpráva, proč se vlastně potopila loď, která má mnoho přídomků. A ti, kteří se historií RMS Titanic zabývají, si připsali další možnost jejího zániku. 15. dubna uplyne 106 roků od potopení. Pojďme se podívat na fakta.

Nepříjemný zánět močového měchýře. Jak se ho účinně zbavit?

Aktualizovali jsme 15.4.2018, 20:14, 15.04. 09:35

Podle studií prodělala zánět močových cest zhruba každá druhá žena, některé údaje však uvádějí dokonce až 70 % žen, které tuto nepříjemnost zakusily. Přibližně patnácti procentům z nich se záněty vracejí opakovaně.

Jak se na Zemi dostala voda? A jak je stará? Vědecký výzkum poskytuje nečekané vysvětlení

Aktualizovali jsme 15.4.2018, 09:18, 15.04. 08:30

Málokdo se pozastaví nad tak banální věcí, jako je voda. Ačkoliv jí je v některých zemích nedostatek, pro Evropany je důležité, že pustí kohoutek a teče. Zkusili jste se ale někdy zamyslet nad tím, jak stará ve skutečnosti je? A odkud pochází?

Pokoušíte se zhubnout? Musíte překonat jeden kritický bod, pak to půjde jako po másle

15.04. 07:25

Obezita a nadváha patří k aktuálním problémům společnosti, které stojí za mnohými zdravotními komplikacemi. Vymanit se z tohoto stavu a zhubnout je přitom velmi obtížným úkolem. Vědci z Kodaňské univerzity ale nyní vypracovali studii, která by tento proces měla lidem usnadnit. Informoval o tom…

Co s lidským tělem udělá nejpálivější paprička na světě? Lékaři nevěřili vlastním očím

Aktualizovali jsme 14.4.2018, 22:22, 14.04. 14:30

Máte rádi pikantní jídlo? A kdy je pálivost ještě příjemná a kdy už hazardujete se zdravím? Vědci popsali první případ působení extrémně pálivé papričky Carolina Reaper na lidské tělo. A rozhodně to není něco, co byste také měli zkoušet.

Léky, které zabíjí? Možná je máte doma, lékaře z nich jímá hrůza

Aktualizovali jsme 14.4.2018, 22:22, 14.04. 08:45

Nejsou to jen antibiotika, která lékařům nedají spát. Jejich nadužívání sice způsobuje, že bakterie mutují a stávají se stále odolnějšími, kromě této krize ale procházíme ještě jednou, o které se až tak nemluví. Svět se totiž nachází i v "opioidové krizi".

Pánské bolístky: Je možné, že mají ženy jiný práh bolesti než muži?

Aktualizovali jsme 14.4.2018, 19:19, 14.04. 16:13

Je údělem žen pociťovat více bolest než muži? Nasvědčují tomu četné údaje: prakticky všechny hlavní podmínky odpovědné za chronickou bolest jsou častější u žen než u mužů. Vědci studovali mechanismy přenosu pocitů a dospěli k závěru, že tento rozdíl lze vysvětlit evolucí: muž nesměl cítit bolest,…

Věda v praxi: Co by se stalo, kdyby všichni lidé na Zemi ve stejnou chvíli vyskočili?

Aktualizovali jsme 14.4.2018, 18:38, 14.04. 11:53

Co by se stalo, kdyby všichni lidé na Zemi ve stejnou chvíli vyskočili? Právě na to se rozhodl odpovědět server Bussines Insider. Zemi by to výrazně ovlivnilo. Mohl by ale tento "obří" skok změnit pohyb planety ve vesmíru?

Vědci nad Zemí objevili další magnetické pole. K čemu vlastně slouží?

Aktualizovali jsme 14.4.2018, 18:37, 14.04. 12:33

Jak se zdá, planeta, na které žijeme, nás stále dokáže překvapovat. Vědci zjistili, že naši planetu obklopuje i druhé magnetické pole, píše server stanice BBC.

Vydržet dvacet minut bez kyslíku? Není to nemožné, někteří lidé to umí

Aktualizovali jsme 14.4.2018, 18:37, 14.04. 07:05

Kyslík je pro živé tvory tou nejdůležitější věcí na světě. Lidé bez něj po pár minutách umírají, a potřebují ho více než vodu a potravu. Jak dlouho ale bez něj můžeme skutečně vydržet? A čím se liší vakuum od potápění?

Vědci objevili další důkaz, že mozky mužů a žen pracují odlišně

14.04. 15:42

Řím - Vůči egoistické či altruistické volbě reagují mozky žen a mužů rozdílně: zatímco u žen se systém odměny více aktivuje, když učiní rozhodnutí s příznivým společenským dopadem, jako je pochopení a pomoc, u mužů naopak tentýž neuronový spoj pracuje s větší intenzitou, když učiní egoistické…

Víte, v čem žijete? Vědci to zjistili nemají dobré zprávy. Po tomhle se budete bát vracet domů

Aktualizovali jsme 14.4.2018, 15:22, 13.04. 15:41

Čistota může být trochu subjektivní pojem - někteří lidé nosí oblečení jeden den a pak mají potřebu jej vyprat, zatímco někteří jej nosí bez problémů i pětkrát. Ale pokud jde o úklid domova, existují některé standardy, které je třeba zvážit. A to především s ohledem vaše zdraví, píše server…

Zdraví i úmrtí člověka závisí na datu narození? Měsíc ovlivňuje sklon k nemocem

Aktualizovali jsme 13.4.2018, 22:49, 11.04. 17:34

Zdraví a zejména úmrtí člověka je závislé na mnoha faktorech. Pokud pomineme tragické nehody, délku života člověka ovlivňuje strava, prostředí, nemoci a řada dalších aspektů. Podle rozsáhlé studie ale hraje velkou roli i den, kdy se narodíme.

Karlova univerzita? Otec vlasti se o svou univerzitu příliš nestaral, jeho zásluhy jsou přeceňované

13.04. 15:16

Mezi četné úspěchy vláda Karla IV., které mu vynesly titul největšího Čecha, nepochybně patří i založení pražského vysokého učení, dnes na jeho počest dokonce pojmenovaném jako Karlova univerzita. Ovšem Karlovy zásluhy na tomto počinu jsou často přeceňované, a naopak bývá příhodně zapomínáno na…

Jak se dožít vysokého věku? Vědci sestavili tento návod

13.04. 11:04

Často se dovídáme o látkách proti stárnutí, pokud jde o péči o naši pokožku. Jak uvádí server news. com.au diety mohou být také proti stárnutí. Několik vědeckých studií ukázalo, že krysy a primáti žijí déle při dodržení určitých diet. Životní styl se zaměřením na čerstvé produkty, správný mix tuků,…

Pražská kavárna ve středověku? Univerzity se ve středověku těšily celé řadě výsad

13.04. 09:05

Univerzity jsou dodnes velmi zvláštní institucí. Každý ví, že se jedná o tradiční centra vzdělanosti, jejichž kořeny sahají až do temného středověku. Ovšem od těch dob se na těchto místech změnilo jen málo, a každý kdo na univerzitě studoval, tak zažil autentický středověky vynález na vlastní kůži.

Co se děje v posteli? Pokud pravidelně neměníte povlečení, zaděláváte si na pořádný malér

13.04. 08:16

Denně si čistíme zuby, sprchujeme se, dbáme na to, abychom nosili čisté a pěkné oblečení. Jednomu aspektu ale tolik pozornosti nevěnujeme – a to i přesto, že se nám to může velmi vymstít.

Bolí vás intimní partie? Okamžitě jděte k doktorovi, dokud je čas, radí lékaři

13.04. 07:17

Bolestivý pohlavní styk zažila během života přibližně pětina všech žen. Pro některé ale jde o trápení na dlouhé období, ne-li na celý život. Důvodů je přitom několik, některé se dají vyléčit okamžitě, u jiných ale hrozí velké riziko. A čím dříve se tyto důvody zjistí, tím větší je šance na vyléčení.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací