Revue

Co se děje v posteli? Pokud pravidelně neměníte povlečení, zaděláváte si na pořádný malér

13.04. 08:16

Denně si čistíme zuby, sprchujeme se, dbáme na to, abychom nosili čisté a pěkné oblečení. Jednomu aspektu ale tolik pozornosti nevěnujeme – a to i přesto, že se nám to může velmi vymstít.

Bolí vás intimní partie? Okamžitě jděte k doktorovi, dokud je čas, radí lékaři

13.04. 07:17

Bolestivý pohlavní styk zažila během života přibližně pětina všech žen. Pro některé ale jde o trápení na dlouhé období, ne-li na celý život. Důvodů je přitom několik, některé se dají vyléčit okamžitě, u jiných ale hrozí velké riziko. A čím dříve se tyto důvody zjistí, tím větší je šance na vyléčení.

Největší státem krytá zlodějna v dějinách naší země? Byla horší než znárodnění či privatizace

Aktualizovali jsme 12.4.2018, 22:11, 12.04. 08:11

Co byla největší státem krytá zlodějna v dějinách naší země? Pokud si myslíte, že to bylo komunistické znárodnění nebo naopak privatizace jste na omylu. A pachatele nebyli ani proletáři, ani podnikatelé, ale lidé, od kterých se takové chování dalo očekávat nejméně. Šlechtici. Jak však uvidíme,…

reklama

Adolf Hitler fascinoval i vzdělance? Žák známého filozofa z Moravy má v životopise pořádnou kaňku

Aktualizovali jsme 12.4.2018, 17:09, 12.04. 08:13

Martin Heidegger patří mezi nejvlivnější postavy moderní filozofie, ovlivnil řadu filozofických škol, od fenomenologie až po existencionalismus. Jeho vliv ale sahá i za hranice filozofie - jedna z nejpoužívanějších psychoterapeutických metod se také odvolává k jeho myšlenkám. Patří také ale k…

Psychologie terorismu: Kdo jsou lidé, kteří vraždí Evropany, a proč to dělají?

12.04. 15:20

Evropa se v posledních letech stala terčem mnoha teroristických útoků. Analýza společnosti Stratfor ale upozorňuje, že většinu z nich provedli lidé bez přímých vazeb na teroristické skupiny. Proč tedy útočili a jaký je vlastně profil teroristů?

Vstáváte ráno hodně brzy, ale o víkendu si přispíte? Ani netušíte, jak si tím škodíte

12.04. 11:41

Pokud využijete víkendu a jdete spát o hodně později než obvykle, pak to nesvědčí vašemu organismu, i když si ráno přispíte. Alespoň to tvrdí autoři americké studie zkoumající změny rytmu mezi pracovním týdnem a víkendem.

Nechutné tajemství letů na Měsíc. Co se dělo v kabině Apolla? Na tuhle hrůzu posádka nikdy nezapomněla

Aktualizovali jsme 11.4.2018, 22:08, 09.04. 13:18

Historicky druhá lidská výprava k měsíci, mise Apollo 10 z května 1969, zřejmě zaznamenala doposud utajované komplikace. Podle záznamu komunikace v kabině, který zveřejnila NASA, v lodi poletovaly lidské exkrementy.

Člověk je mimozemšťan zrozený z hvězdného prachu? Tato vědecká fakta určitě neznáte

Aktualizovali jsme 11.4.2018, 21:12, 11.04. 20:16

Možná už se vám už někdy stalo, že jste se během dne nebo během noci zamysleli nad věcmi, které se na první pohled zdají být zcela nepodstatné - přesto jste měli jakousi potřebu znát na ně odpověď. Náš mozek je velmi složitý orgán a někdy ani nevíme, proč nás některé otázky napadají. Kolik váží…

Inteligence havranů? Vědci jsou v šoku z výsledků zkoumání

Aktualizovali jsme 11.4.2018, 19:48, 11.04. 19:38

„Ebenový pták ten v zjevu obřadném tak, v přísném hněvu,“ popisuje havrana Edgar Allan Poe v překladu Jaroslava Vrchlického. Tito černí ptáci jsou génii ptačího světa a mohou konkurovat i opicím – nejbližším příbuzným lidstva.

Poslední válka v historii lidstva: Svět balancuje na hranici nukleární destrukce

11.04. 18:30

V současnosti se vlivem velmi napjatých vztahů mezi USA a Ruskem hovoří o druhé studené válce. Někteří hovoří i o možnosti destruktivní třetí světové války. K této straně se řadí i bývalý ruský generálporučík Evžen Buzhinskij, jeden z nejzkušenějších vojenských vyjednavačů z období studené války,…

Kdo ve skutečnosti byl praotec Čech? Teorií je mnoho, některé jsou velmi překvapivé

Aktualizovali jsme 11.4.2018, 18:28, 11.04. 08:18

Každý se ve škole učil o praotci Čechovi, jak vystoupal na horu Říp, která moc horou není a dalších úchvatných postavách jako o kněžně Libuši nebo Přemyslu Oráčovi. Pokud má někdo tyto kapitoly z vlastivědy v oblibě, připomínáme, že se jedná o výmysly.

Tohle se lidem líbilo? Některé standardy krásy se nám dnes mohou zdát naprosto šílené

11.04. 12:00

Svět módy a krásy všeobecně se mění, a v dnešní době dokonce každou sezónu. Takové změny mohou být poměrně dramatické, a když se ohlédnete, divíte se, co lidé nosili například v osmdesátých letech. Ale jak to vypadalo ještě dřív? Mnohem šíleněji.

Můžete se otrávit kávou? Podle těchto příznaků poznáte, že jste to přehnali s kofeinem

11.04. 08:16

Po šálku espresa někdo hned usne, zatímco druhý je několik hodin čiperný. Je tomu tak proto, že citlivost na kofein je velmi individuální a každý reaguje jinak. Přesto některé signály není radno podceňovat, tělo vám jimi dává najevo, že by další přísun kofeinu nemuselo zvládnout.

Otázky, které vás mohou srazit na kolena? Téměř nikdo nezná odpověď, často ani žádná neexistuje

Aktualizovali jsme 10.4.2018, 22:11, 10.04. 08:10

Pracovní pohovor bývá velmi stresující záležitostí. Vaši potenciální nadřízení vám kladou nepříjemné zvídavé otázky na vaše soukromí, předchozí zaměstnání a vaše schopnosti. Občas se vám stane, že se setkáte s otázkou, která podle vás absolutně nedává smysl. To je ale velký omyl. Zaměstnavatel tím…

Déjà vu? Záhada, kterou jste jistě prožili. Jaké je vysvětlení?

10.04. 18:13

Jistě znáte ten pocit, kdy prožijete událost, o které se vám zdá, že jste ji nezažili poprvé. Déjà vu, jak se onen fenomén nazývá, je pro vědce dodnes záhadou, a nedokáží ho nejen vysvětlit, ale ani potvrdil.

Zásadní objev? Nález prstu zcela mění dosavadní teorii o lidské migraci

10.04. 13:41

Rijád - Vědci hlásí nález nejstaršího pozůstatku lidského druhu Homo sapiens, který byl objeven mimo africký kontinent. Zkamenělý prst přivedl odborníky k domněnce, že moderní člověk mohl opustit Afriku dříve, než se předpokládalo, napsala agentura Reuters.

Co se stane ve světě za jedinou minutu? Tato čísla vám vyrazí dech

10.04. 08:13

Ačkoliv se minuta může zdát jako velmi krátká doba, během ní se na světě stane neuvěřitelné množství věcí. Server The Atlantic přinesl výběr tech nejpřekvapivějších a nejbizarnějších z nich. Dokazují, že naše planeta je sice mala, ale během jednoho otočení vteřinové ručičky se přihodí doopravdy…

Budíček pro lidstvo? Lidé nemají sebedůvěru, mladá generace nikdy nebyla sklíčenější než dnes

Aktualizovali jsme 9.4.2018, 22:04, 09.04. 12:11

Londýn – Mladí lidé nebyli nikdy více pesimističtí než dnes. To jsou alespoň výsledky studie vypracované pro nadaci prince Charlese Prince’s Trust. Ta bývá prováděna jednou za rok a od jejího prvního provedení v roce 2009 nebyly výsledky horší. Vedle celkových obav z budoucnosti, se mladí Britové…

Nejhorší zbraně světa, které zřejmě vůbec neznáte. Co udělají s lidským tělem?

Aktualizovali jsme 9.4.2018, 17:23, 09.04. 12:42

Světovým děním v posledních dnech hýbá útok na bývalého ruského agenta Sergeje Skripal a jeho dceru, kteří byli otráveni s největší pravděpodobnosti bojovou látkou vyvinutou v bývalém Sovětském Svazu pod jménem Novičok. I přesto, že nervové bojové látky byly vyvinuty již před 2. světovou válkou, o…

Máte strach z klíšťat? Borelióza a encefalitida jsou ten nejmenší problém

Aktualizovali jsme 9.4.2018, 17:22, 09.04. 08:17

Česko má chřipkovou epidemii zdárně za sebou a počasí se ze zimního nečasu překlopilo na takřka letní teploty. Ty jsou vždy líhní pro klíšťata, z nichž má většina Čechů oprávněný strach. Přenášejí totiž nejen nebezpečné nemoci, ale i takové, o kterých tuší jen málokdo. Například alergie.

Kolik stojí smrt v Česku? Účty za pohřeb mohou být astronomické, příbuzným mohou zkomplikovat život

09.04. 08:08

Smrt jednou čeká každého z nás. I přes řadu očividných nevýhod má jednu výhodu, a to tu, že poté se už nemusíme o nic starat. Práci tím ale přiděláme našim blízkým, kteří se musí vypořádat s pozůstalostí a pohřbem. Jakkoliv smutné se to může zdát, pořád jde o byznys, který musí někdo zaplatit. A…

Proč jsou na světě nemoci? Vědci na to odpověděli a pak se zděsili

Aktualizovali jsme 8.4.2018, 22:08, 08.04. 12:58

Způsob, jakým se lidé vyvinuli neodpovídá současnému modernímu světu, ve kterém žijeme. Důsledky toho jsou tragické a pociťujeme je na našem zdraví, varují vědci. Podle nich je totiž právě současný svět zodpovědný za nemoci, kterými trpíme.

Šílený elixír mládí? Mezi boháči se rozmáhá praktika, která budí hrůzu

Aktualizovali jsme 8.4.2018, 22:08, 07.04. 17:19

Léky na omládnutí či dokonce na nesmrtelnost jsou zatím výsadou pouze spisovatelů a scénáristů. Přesto v zámoří bují praktika, která má za cíl prodloužit život. To, že zřejmě nefunguje, nikoho netrápí, boháči jsou i tak ochotni zaplatit za ni obrovské peníze.

Nejchytřejší zvíře na světě? Podle vědců to nejsou opice

08.04. 08:20

„Ebenový pták ten v zjevu obřadném tak, v přísném hněvu,“ popisuje havrana Edgar Allan Poe v překladu Jaroslava Vrchlického. Tito černí ptáci jsou génii ptačího světa a mohou směle konkurovat i opicím, nejbližším příbuzným lidstva.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací