Revue

Dvouocasý lev se zlatou korunou. Jaká je historie českého státního znaku?

05.01. 10:54

Každý ho zná, každý ho už někdy viděl.Co ale ve skutečnosti symbolizuje? A jaký je příběh o tom, jak se stříbrný lev dostal do českého státního znaku a čím vším si musel projít během protektorátu a komunismu?

Recept našich maminek a babiček: Umí kuřecí polévka vyléčit nachlazení?

04.01. 13:40

Horký a poctivý vývar dokáže léčit, zejména při nachlazení, tvrdily naše maminky a babičky. Ale je tomu skutečně tak? Vědci se se proto podívali blíže na tento mocný lék, zda nám skutečně horký vývar ušetří cestu do lékárny a k doktorům.

IQ testy jsou k ničemu? Inteligenci nejde změřit, navíc je možné ji trénovat

04.01. 08:53

Taky jste si udělali test, který vám změří inteligenční kvocient, abyste se porovnali se zbytkem populace? Podle psychologů jste jednali naprosto zbytečně, žádný test vám míru vaší inteligence totiž správně neukáže. Prozradili také, zda je možné tréninkem získat lepší výsledek.

reklama

Necháváte mobil v nabíječce přes noc? To je to nejhorší, co můžete udělat

Aktualizovali jsme 3.1.2018, 22:37, 03.01. 08:05

Mobilní telefon by se neměl přespříliš nabíjet. To je rada, kterou jste už možná slyšeli. Ujistěte se, že jej odpojujete z nabíječky poté, co je baterie nabita na 100 procent. A nikdy nenechávejte nabíjet telefon přes noc, radí experti. Co se může stát, pokud tyto rady neuposlechnete?

Porušujete svůj pravidelný denní rytmus? Můžete si způsobit vážné problémy

03.01. 12:32

Washington - Američtí vědci přišli na další důvod, proč vznikají nádorová onemocnění. Podle nich za tím může stát snížení úrovně BMAL1 proteinu v lidském těle. Tento protein reguluje denní rytmy, pokud je ho nedostatek, dochází k intenzivnímu růstu nádorů. Studie byla publikována na stránkách…

Jak vyzrát na fronty v obchodě? Na problém musíte jít vědecky

03.01. 10:56

Frustrující situací, kdy nakupující uvízne na konci nepostupující fronty, zatímco sousední řada se hýbe a zákazníci jsou úspěšně odbavováni, se zabývali vědci z Harvardovy univerzity.

Pořizujete neustále selfie? Pak máte psychickou poruchu

03.01. 09:22

Londýn - Pokud jste posedlí pořizováním selfie, patrně trpíte psychickou poruchou. Takzvaná selfitida člověka neustále nutí pořizovat své fotografie a vkládat je na sociální média.

Smažení na pánvi wok? Není to bezpečné, při přípravě jídla vdechujeme malé kapičky oleje

03.01. 08:06

Už dávno víme, že smažení na pánvi může být pro naše tělo nebezpečné. Nejde přitom jen o tuk, který pozřeme spolu s jídlem. Jak poukazují vědci, při smažení na pánvi se do vzduchu dostávají mikroskopické částice tuku, které mohou při vdechnutí napáchat velkou paseku.

Byl Adolf Hitler deset let po válce stále naživu? Odtajněné dokumenty ukázaly překvapivou věc

Aktualizovali jsme 2.1.2018, 22:00, 01.01. 10:22

Konspirační teorie o tom, že konec nacionalistického vůdce Adolfa Hitlera by jiný, než se oficiálně uvádí, se objevily téměř ihned po jeho smrti. To, že mohl válku přežít, naznačují i odtajněné dokumenty americké CIA. Podle experta ale americké vedení této teorii věřilo jen asi na pět procent.

Reinkarnace je skutečná? Důkazem mají být značky na našem těle

Aktualizovali jsme 2.1.2018, 22:00, 29.12. 12:01

Zatímco někteří vědci mluví o reinkarnaci jako o mýtu, část expertů se domnívá, že nalezla věrohodné důkazy, kterými je možné prokázat, že jde o skutečný fenomén. Mezi ně patřil i bývalý profesor psychiatrie na University of Virginia School of Medicine a bývalý předseda katedry psychiatrie a…

Rok 2018 přinese úplné zatmění Měsícem superúplněk i bohatý meteorický roj

02.01. 16:53

Praha - Hned několik zajímavých úkazů nabídne zájemcům v roce 2018 noční obloha. Ty nejvýznamnější přijdou v létě, a to úplné zatmění Měsíce a velká opozice Marsu.

Neobvyklá porucha mozku? Bizarní stav ovlivňuje naši představivost

02.01. 11:32

Pro většinu z nás není problém vybavit si, jak vypadají naši rodiče. Věřte, nebo ne – pro některé je to ale úkol téměř nemožný. Před několika lety výzkumníci popsali stav, při kterém si lidé nemohou představit věci, na které myslí. Tento stav se označuje jako afantazie.

Velká čínská zeď je vidět z vesmíru a diamant je nejtvrdší látka? Věci, které jsme se učili ve škole, nejsou pravda

02.01. 11:31

Věci, které jsme dlouhé roky považovali za neochvějnou pravdu, se mohou v průběhu času měnit. Znalosti se neustále vyvíjejí a fakta se mění. Server  Business Insider připravil souhrn několika faktů, které jsou v tuto chvíli jiné, než jste se učili ve škole. 

Proč čas plyne jen dopředu? Podle vědců tomu tak být nemusí

02.01. 09:19

Všichni považujeme za samozřejmost skutečnost, že ručičky hodin vždy běží kupředu a ukazují směrem do budoucnosti. Jenže podle fyziků mohou existovat podmínky, za kterých to neplatí.

Novoroční předsevzetí: Proč je tak těžké jej dodržet?

01.01. 10:28

Každý z nás si už někdo nějaké to novoroční předsevzetí dal. Přestanu kouřit, přestanu pít, tentokrát už doopravdy dodržím dietu. Něco si slíbit nás nestojí žádnou námahu, jenže stejně tak snadno se svých předsevzetí vzdáme. Psychologové vysvětlují, proč tomu tak je.

Největší povodeň na světě? Desetikilometrová vlna pohřbila statisíce lidí

Aktualizovali jsme 1.1.2018, 01:19, 31.12. 08:05

Roku 1975 se nad Čínu přiřítil tajfun Nina a způsobil jednu z největších vodohospodářských katastrof na světě. Statistické údaje jsou doslova děsivé, odhady mrtvých dosahují až 170 000 a skoro 11 miliónů lidí bylo nuceně evakuováno. Byla to nepředvídatelná přírodní katastrofa nebo selhal lidský…

Dražší věci nejsou lepší. Vědci zjistili, proč si myslíme opak

31.12. 13:40

Je drahé? Pak musí být dobré. Tak uvažuje řada lidí při nákupu vína nejen na sváteční stůl. Proč nám nápoj z vinných hroznů chutná více, když při jeho nákupu z peněženky vytáhneme vyšší částku, zjišťovali vědci z francouzské Insead Business School ve Fontainebleau a z univerzity v Bonnu.

Nová doba ledová? Země se začne výrazně ochlazovat

Aktualizovali jsme 30.12.2017, 23:02, 30.12. 15:55

Už za deset let může na Zemi vypuknout "malá doba ledová“. Tvrdí to vědci, kteří vycházejí z matematického modelu magnetické energie Slunce a podle kterých teploty začnou klesat už v roce 2021,

Kolik kávy můžete vypít? Tělo vám to řekne samo

30.12. 08:20

Pokud patříte k milovníkům kávy, měli byste věnovat pozornost tomu, jak vaše tělo reaguje, napsal italský deník Corriere della Sera. Citlivost na kofein je totiž velmi individuální.

Jak vyřešit všechny problémy? Filozofové na to vymysleli tento nástroj

30.12. 07:35

Ockhamova břitva je jeden z nejoblíbenějších nástrojů kritického myšlení, který vám doporučí 9 z 10 skeptiků. I když to ve skutečnosti není žádný nástroj, ale pouhý princip rozhodování mezi dvěma teoriemi, které mají podobné praktické výsledky. Jak tedy Ockhamova břitva funguje? Kdo ji vymyslel a…

Přistála vám na jídle moucha? Vyhoďte ho, jinak bude zle

Aktualizovali jsme 29.12.2017, 22:09, 29.12. 12:01

Mouchy nejsou jen nepříjemným a otravným hmyzem. Ohrožují i ​​naše zdraví, protože jsou přenašeči mnoha bakterií. Létající hmyz je následně rozšiřuje na vše, čeho se dotkne. Stručně řečeno - mnohé mouchy předtím, než přistály na vašem jídle, hodovaly například na výkalech či zdechlinách, varuje…

Je lepší být single, nebo ženatý? Průzkum jasně ukázal, kdo se má v životě lépe

Aktualizovali jsme 29.12.2017, 22:09, 29.12. 08:14

Lidé žijící v manželství mají mnoho důvodů být samolibí: mohou se dělit výdaje, mohou žít svobodně bez strachu, že zemřou sami a mohou trávit čas s ostatními manželskými páry. Existuje ale i další důvod, proč se manželé cítí dobře, píše server The Independent.

Je něco horšího než smrt? Pacienti prozradili, v jakých situacích by radši zemřeli

Aktualizovali jsme 29.12.2017, 22:09, 29.12. 08:11

U pacientů, kteří mají vážnou nemoc, není umírání většinou to, z čeho mají strach. Podle nového průzkumu většina pacientů radši zemřela, než prožít to, co museli.

Když se kůže zblázní: Lupénka si nevybírá. Jaké jsou rizikové faktory?

29.12. 16:59

Kožní projevy lupénky jsou různé, od plošných výsevů až po trvalá ložiska, a to na hlavě, nehtech i kloubech. Její zákeřnost spočívá v tom, že se může objevit kdykoliv, záleží pouze na aktivaci jejího spouštěče. Zrudnutí a praskání pokožky, poruchy v činnosti mazových žláz, úporné svědění a…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací