Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Miss World se stala Indka Manuší Čchillarová

Manuší Čchillarová
Manuší Čchillarová
Foto: Facebook

San-ja (Čína) - Svět má novou nejkrásnější dívku planety. Stala se jí indická medička Manuší Čchillarová.

Novou Miss World se dnes v čínském městě San-ja stala dvacetiletá indická medička Manuší Čchillarová. Na druhém místě skončila Mexičanka Andrea Mezaová a na třetím Angličanka Stephanie Hillová. Česká republika svou zástupkyni v soutěži neměla.

Čchillarová je podle agentury AFP šestou Indkou, která získala korunku v této soutěži krásy, pořádané od roku 1951. Indie a Venezuela jsou tak od nynějška nejúspěšnější země v soutěži, mají stejný počet titulů.

Loni klání vyhrála Portoričanka Stephanie Del Valleová. Jedinou Češkou, která v něm kdy zvítězila, je Taťána Kuchařová. Korunku si nasadila před jedenácti lety, kdy se soutěž konala ve Varšavě.

Témata:  Miss World Manuší Čchillarová

Související

Aktuálně se děje

29. dubna 2026 5:00

Předpověď počasí na první květnový prodloužený víkend

Nadcházející prodloužený víkend slibuje převážně jasnou až polojasnou oblohu a postupný nárůst teplot, které v neděli vyšplhají až na letních 26 stupňů Celsia. Zatímco páteční ráno mohou na mnoha místech ještě potrápit přízemní mrazíky, které představují riziko pro kvetoucí vegetaci, zbytek volna bude ve znamení slunečného počasí. Srážky se během prodlouženého víkendu téměř neobjeví, pouze v neděli se na západě republiky může vyskytnout oblačnost s ojedinělými přeháňkami.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy