reklama

Střelecká produktivita národního týmu se výrazněji zvýšila poté, co útočné řady posílilo duo z Bostonu David Pastrňák a David Krejčí, jež aktuálně tvoří první lajnu společně s Dmitrijem Jaškinem. Právě Pastrňák s Jaškinem se mohou v týmu pyšnit tím, že se jim během šampionátu podařilo už více než dvakrát skórovat. Dalšími hráči, kteří toto o sobě můžou taktéž prohlašovat, jsou pak Michal Řepík s Romanem Horákem, který vstřelil dvě branky v nedělním duelu proti zemi galského kohouta.

Realizační tým v čele s koučem Josefem Jandačem pak stále čekají, kdy se konečně na mistrovství prosadí kapitán Roman Červenka, jemuž se skórovat nepodařilo ani v pohodovém zápase proti Francii a to i přesto, že v tomto duelu měl hned několik příležitostí. "Věříme, že si to nechává na důležitější momenty," říká však k němu kouč Jandač s úsměvem. Ten také věří v to, že lehčí soupeři na konci skupinové fáze nebudou problémem pro následující důležité čtvrtfinále. "Na začátku přišli těžší soupeři, teď ti, v uvozovkách, lehčí. Myslím, že se ta hra pořád zvedá, sedá si to a věřím, že na to klíčové čtvrtfinále se dokážeme dobře připravit," doufá Jandač.

Jeho svěřenci tedy budou v pondělí večer další možnost vylepšit si své osobní statistiky. Nováček tohoto turnaje Rakousko totiž v dosavadním průběhu mistrovství inkasovalo celkem 26 gólů, přičemž vyhrát se jim podařilo až v tom pro ně nejdůležitějším střetnutí s Běloruskem (4:0), ve kterém si tedy nakonec zajistili záchranu v elitní divizi. Naopak Bělorusy Rakušané touto svou výhrou poslali o patro níž.

Připomeňme, že se česká reprezentace s tou rakouskou dosud utkala celkem desetkrát, přičemž pokaždé v těchto vzájemných zápasech vyhrála. Na světovém šampionátu se s Čechy Rakušané utkali šestkrát a celkové skóre z těchto duelů zní pro ně nelichotivě: 4:32. Asi největší problém pak dělali Rakušané Čechům na MS 2004 v Praze, kdy tehdejší výběr Slavomíra Lenera nad Rakouskem vyhrál pouze 2:0. Tento duel si ze současného týmu pamatují pouze Roman Červenka, Michal Jordán a Jakub Krejčík.

reklama