reklama

Malek je původem z Egypta, vyrůstal ale v Los Angeles v Kalifornii. Pochází z dvojčat, jeho bratr Sami je mladší o 4 minuty. Herectvím se zabýval již na střední škole, kde se stal členem divadelního kroužku. Přestože si jeho rodiče přáli, aby se z něj stal právník, Malik pokračoval s rozvíjením svého hereckého talentu na Evansvillské univerzitě, kde o pár let později obdržel bakalářský titul výtvarného umění.

Krátce po skončení studia Malek usiloval o to, aby se z něho stal přední hollywoodský herec. Pracoval v dovozu pizzy, dělal sendviče v jedné z restaurací v Los Angeles a u toho rozesílal životopisy do produkčních společnosti. Žádnou hereckou nabídku ale dlouho nedostával. Donedávna byl téměř neznámým hercem.

Před úspěchem životopisného filmu o jedné z nejslavnějších kapel na světě byl ve filmech obsazen pouze do vedlejších rolí. Ve věku 24 let nastartoval svou hereckou kariéru v situační komedii Rodinná válka. Poté se objevil ve filmu Noc v muzeu nebo v Twilight sáze: Rozbřesk – 2.část, kde si zahrál menší roli egyptského upíra Benjamina. Jeden z jeho největších úspěchů se stala role v seriálu Mr. Robot, ve kterém od roku 2015 hraje postavu Elliota, mladého programátora z tajné hackerská organizace.

Malek se poté přihlásil na casting k filmu Bohemian Rhapsody. S hlavní postavou Freddiem Mercurym ho přitom pojí několik podobností. Zpěvák kapely Queen také pocházel z imigrantské rodiny jako Malek, s rozdílem, že Mercuryho rodiče byli potomci indických Peršanů, kteří se přestěhovali do Londýna.

Obsazení Maleka do role Mercuryho se stalo osudným. I přesto, že přípravy nebyly jednoduché a celé měsíce se učil ho ztvárnit co nejlépe, podle mnoha předních kritiků se mu úspěšně podařilo převtělit se do frontmana kapely Queen a přesvědčit diváky, že se Mercurym skutečně stal. V roce 2018 v kinech odvysílali film Bohemian Rhapsody, ve kterém Malek zazářil. Za tuto roli získal cenu Zlatý Glóbus a Oscara.

reklama