Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počet Kubánců utíkajících do USA výrazně roste

Na Kubě dochází k soustavnému porušování lidských práv, upozorňuje europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský
Na Kubě dochází k soustavnému porušování lidských práv, upozorňuje europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský
Foto: Tomáš Zdechovský

Washington - Počet Kubánců, kteří se snaží přeplout Floridský průliv a dostat se do USA, je letos oproti loňsku výrazně vyšší. Oznámila to v sobotu americká pobřežní stráž.

V těchto dnech americké úřady odeslaly zpět na Kubu 97 lidí, kteří se pokoušeli po moři emigrovat.

Pobřežní hlídky vracejí zpět domů Kubánce, kteří jsou zadrženi na moři. Pokud se jim podaří dostat se na Floridě na břeh, zpravidla ve Spojených státech mohou zůstat natrvalo. Během posledního týdne bylo posláno zpět na Kubu 67 lidí, v sobotu za nimi následovalo dalších 30 Kubánců.

Od října loňského roku se pokusilo dostat do USA 5786 Kubánců, zatímco v předchozích 12 měsících jich bylo 4473.

Témata:  Kuba USA uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

5. února 2026 14:07

Dvojministr Macinka. S Turkem budou čekat na moment, kdy Pavel skončí jako prezident

Motoristé podle předsedy strany Petra Macinky neplánují navrhnout prezidentovi Petru Pavlovi jiného kandidáta na post ministra životního prostředí. Poslanec Filip Turek se podle šéfa diplomacie stane ministrem po příštích prezidentských volbech, v nichž Macinka předpokládá Pavlovu porážku. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy