Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hrůza v parku smrti, v němž zemřel chlapec: Tobogánem tekl krvavý potok

Vlajka USA
Vlajka USA
Foto: Pixabay

Kansas City - V neděli se v zábavním parku Schlitterbahn v Kansas City stala obrovská tragédie. Teprve desetiletý Caleb Thomas Schwab se tady zabil na obřím tobogánu. Na povrch se teď dostávají děsivá svědectví z osudného dne.

Co přesně se v zábavním parku stalo, stále není jasné. Jisté je jen to, že chlapec jízdu na největším tobogánu světa nepřežil. Podle svědků se chlapci oddělila hlava od těla, když vyletěl z raftu a narazil do bezpečnostní sítě. Záchranáři už mu nedokázali pomoct.

Jess Sanfordová a Melanie Gocková z Lincolnu byly v parku v době, kdy se tragédie stala. "Viděly jsme, jak dolů dojel raft a za ním také tělo mrtvého chlapce. Tobogánem za mrtvolou tekl krvavý potok, ten pohled nikdy nedostaneme z hlavy," popsaly dívky pro televizi CNN.

Na největší skluzavce byly jen pár hodin před smutnou událostí. Jejich zkušenosti ale nejsou moc pozitivní. "Do raftů jste připoutání popruhy, které jsou jenom na suchý zip. Není tedy žádný problém, aby se za jízdy rozepnuly," řekly.

Otevření skluzavky muselo být v minulosti několikrát odloženo právě kvůli bezpečnosti. Nakonec byly kolem celého tobogánu postaveny ochranné sítě. Podívejte se, kvůli čemu se slavnostní otevření odkládalo.

Témata:  USA zábavní parky neštěstí

Související

Aktuálně se děje

5. července 2026 20:09

Zpověď Radka Bangy: Zpěvák promluvil o strachu a domácím násilí. Nesmysl, vše bylo jinak, tvrdí Patrik

Dokument Láska nebolí přinesl další osobní zpověď zpěváka Radka Bangy. Frontman kapely Gipsy.cz v něm otevřeně mluví o strachu a domácím násilí, které podle svých slov zažíval v dětství, i o vztahu se svým otcem. Tato bolestivá kapitola však vyvolala nečekanou odpověď přímo z jeho rodiny.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy