reklama

Záběry pořzené na dálnici D2 u obce Zohor zachycují kamion, který se snaží se předjet jiné nákladní auto. Řidič vpravo jedoucího kamionu ho ale nechtěl pustit před sebe, což se zvrtlo ve velmi nebezpečné předjíždění, přičemž oba řidiči jeli několik sekund těsně vedle sebe nebo se snažili jeden druhého doslova vytlačit z cesty a dokonce se dotýkali zpětnými zrcátky. Oba řidiči jeli takřka stejnou rychlostí, jeden 93 km/hod a druhý 95 km/hod.

Na Slovensku je předjíždění kamionů na dálnici ze zákona zakázáno. Na přejezd mohou používat pouze pravý jízdní pruh, přičemž jejich maximální povolená rychlost je 90 km/hod. Policie proto začala jednat.

"Uvedený podnět evidujeme, příslušný útvar v působnosti Krajského dopravního inspektorátu KR PZ v Bratislavě se věcí bude zabývat a v souladu se zákonem rozhodne o dalším postupu ve věci," informovala server topky.sk mluvčí bratislavských policistů Lucie Mihalíková a vysvětlila, že v případě, že řidič vozidla, jehož největší přípustná celková hmotnost přesahuje 7500 kg, nebo řidič jízdní soupravy, jejíž největší přípustná hmotnost přesahuje 7500 kg předjížděl při jízdě po dálnici jiné vozidlo, porušil ustanovení zákona o silničním provozu, čímž se dopustil přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu závažným způsobem, za který je lze uložit pokutu od 60 do 300 eur a zákaz činnosti do dvou let.

Video na sociální síti vidělo za 3 dny od zveřejnění téměř půl milionu lidí.

reklama