Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Neštěstí při vyhlídkovém letu, zřícení vrtulníku nepřežilo pět osob

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Nashville - Během vyhlídkového letu ve státě Tennessee na východě USA se zřítil vrtulník, nehodu nepřežilo pět lidí. Příčina tragédie se vyšetřuje.

Neštěstí se stalo u města Sevierville a národního parku Velké kouřové hory. Stroj typu Bell 206 poté zničil požár.

"Z vrtulníku moc nezbylo," uvedl Jack Baldwin, policejní šéf z nedalekého městečka Pigeon Forge.

Vrtulník patrně klesal po svahu hory, na jejímž úpatí se však zřítil. Podle AP jsou někteří provozovatelé turistických vrtulníků známí tím, že turistům připravují vzrušující zážitky lehkomyslnými průlety těsně nad stromy nebo kolem vodopádů.

Témata:  USA letecké nehody vrtulníky

Související

Aktuálně se děje

13. října 2025 9:45

Pravda o kolapsu Bolka Polívky. Divadlo prozradilo, jak se herec cítí

Česko o uplynulém víkendu vyděsila zpráva o kolapsu Bolka Polívky během divadelního představení v jeho milovaném Brně. Podle posledních informací se slavný herec cítí dobře, přesto nebude v úvodu nového týdne pracovat. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy