Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do Vatikánu se letos vypravily čtyři miliony lidí

Vatikán, ilustrační foto
Vatikán, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Vatikán - Téměř čtyři miliony lidí podnikly letos pouť do Vatikánu, aby se zúčastnili akcí s papežem Františkem.

Oproti předchozímu roku je to značný nárůst, uvedla s odvoláním na Prefekturu papežského domu agentura APA.

Zatímco v roce 2015 se akcí ve Vatikánu, jako jsou oslavy Vánoc, Velikonoc, polední modlitby o svátcích či generální audience na Svatopetrském náměstí, zúčastnilo kolem 3,2 milionu lidí, letos jich bylo 3,95 milionu.

Jen mimořádných audiencí, které se letos konaly v rámci Svatého roku, se zúčastnilo podle Vatikánu celkem asi 450.000 lidí. Mimořádný Svatý rok milosrdenství papež František zahájil loni 8. prosince a ukončil uzavřením Svaté brány v bazilice svého Petra ve Vatikánu letos 20. listopadu.

Témata:  Vatikán papež

Související

Aktuálně se děje

18. července 2025 18:22

Další poplach na letišti v Praze. Policie zasahovala kvůli motorkáři

Policie i v pátek zasahovala v areálu Letiště Václava Havla v Praze. Tentokrát kvůli narušiteli na motocyklu, jenž se na stroji dostal i na letištní plochu. Provoz tak musel být na chvíli zastaven. Po motorkáři se pátralo, zadržen byl v místě bydliště. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy