reklama

Podle MSNBC policie střelce zadržela. Televizní stanice SkyNews uvedla, že byl střelec zabit. Policie později tuto informaci vyvrátila a na twitteru uvedla, že střelec byl umístěn do vazby.

Policie nemá žádné informace o tom, že by měl střelec komplice. Podle dostupných informací útočil sám a hrozba je pro tuto chvíli zažehnána.

Podle úřadů jde o Estebana Santiaga, 26letého muže z New Jersey, který měl v minulosti co dočinění s armádou Spojených států. Stanice NBC uvedla, že střelec byl ozbrojen ruční zbraní a stihnul několikrát přebít.

 

Letiště na svých twitterových stránkách uvedlo, že na terminálu 2 došlo k incidentu u výdeje zavazadel. Podle pocejních zdrojů je na místě pět mrtvých, vyšší počet však zatím není vyloučen, uvedla CNN.

V době útoku bylo na letišti několik stovek lidí. Motiv útočníka zatím není znám. Není rovněž jisté, jestli šlo o teroristický útok. Střelec měl na sobě tričko s motivem filmové ságy Hvězdné války (Star Wars). Během střelby nic nekřičel. "Neřekl vůbec nic, byl zticha celou dobu," uvedl jeden ze svědků.

Útočník si podle svědků vyzvedl zavazadla, odešel na toalety a zpátky se vrátil se zbraní v ruce. Když byl policisty vyzván k odhození zbraně, učinil tak a vzdal se. 

 

Nad místem létají podle agentury AP vrtulníky, stovky lidí stojí před letištní halou. Na místo dorazili záchranáři. Zraněno bylo osm lidí. Všichni by nyní měli být v péči lékařů.

Očití svědkovépopisují událost jako zmatenou a šílenou. "Lidé křičeli, byl jsem v šoku," řekl CNN jeden ze svědků. Policie okolí letiště uzavřela a nikoho nepouští dovnitř ani ven.

Na místě byl i bývalý mluvčí Bílého domu Ari Fleischer, který na svém twitteru napsal, že na letišti se střílelo a "všichni utíkali pryč".

reklama