Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Populární africký zpěvák Papa Wemba zkolaboval na pódiu, zemřel krátce poté

Koncert, ilustrační foto
Koncert, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Abidžan - V noci na dnešek zemřel jeden z nejpopulárnějších afrických zpěváků Papa Wemba, bylo mu 66 let. Zkolaboval přímo na pódiu v Pobřeží slonoviny.

Wemba, vlastním jménem Jules Shungu Wembadio Pene Kikumba, zkolaboval asi 20 minut po začátku vystoupení v Abidžanu (video zde).

Zemřel ještě před převozem do nemocnice. Příčina smrti umělce je zatím neznámá.

Wemba vystupoval mimo jiné po boku Petera Gabriela a Stevieho Wondera. Ve Francii, kde žil, strávil v roce 2003 tři a půl měsíce ve vězení za podíl na pašování imigrantů ze své rodné země do Francie a Belgie.

Témata:  úmrtí Pobřeží slonoviny koncert

Související

Aktuálně se děje

17. července 2026 16:09

Markéta Konvičková potvrdila pauzu. Potrvá ještě pěkně dlouho

Letní prázdniny jsou sezónou velkých hudebních festivalů, ale Markétu Konvičkovou letos na žádném z nich nepotkáte. Sympatická zpěvačka, která dlouhodobě zápasí s vážnými zdravotními obtížemi, vysvětlila, proč to tak je.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy