Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Kongu havarovaly dva armádní vrtulníky, jeden se ještě nepodařilo najít

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: china.org.cn

Kinshasa – Na východě Demokratické republiky Kongo poblíž hranic s Ugandou a Rwandou dnes havarovaly dva vrtulníky patřící armádě. Informovala o tom BBC.

Pět členů posádky prvního stroje, z nichž jsou tři ruští občané a dva pocházejí z Konga, bylo zachráněno. Po druhém vrtulníku a jeho posádce záchranáři stále pátrají. Příčina havárie zatím není známa.

Pět přeživších bylo okamžitě převezeno do nemocnice ve městě Goma. Utrpěli zranění. Po druhé z helikoptér vyšetřovatelé stále pátrají.

Spekuluje se o tom, že vrtulníky mohli sestřelit někdejší členové hnutí M23, uvádí BBC s odkazem na Radio Okapi, které sponzoruje OSN.

Hnutí M23 bojovalo proti ústřední vládě prezidenta Josepha Kabily na severovýchodě Konga od roku 2012. Násilnosti si vyžádaly více než 100.000 obětí, zhruba 800.000 lidí uprchlo ze svých domovů.

Témata:  Kongo povstalecká skupina M23 vrtulníky

Související

Aktuálně se děje

5. června 2025 14:38

Vražda na Pardubicku. Oběť našli v lese, mezi podezřelými má být manžel

Kriminalisté se v Pardubickém kraji zabývají případem násilné smrti ženy. Dva podezřelí byli zadrženi. Podle dostupných informací bylo tělo oběti nalezeno v lese na Chrudimsku. Jedním ze zadržených má být člen její rodiny. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Komentář

36 let od masakru na Náměstí nebeského klidu. Čína šíří svá chapadla po celém světě

Čínský režim 36 let po masakru na Náměstí nebeského klidu stále bezostyšně ignoruje odpovědnost za zločiny proti lidskosti a tvrdě potlačuje svobodu projevu. Místo vyrovnání se s vlastní minulostí rozprostírá své chapadla ekonomického a politického vlivu do celého světa. Pod rouškou investic a půjček uvádí státy do chudoby. Export autoritářských praktik je varovným signálem pro všechny demokracie – a nejen pro ně. Obětním beránkem čínského vlivu se stává už i Rusko.