Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Stoupenci i odpůrci potratů vyšli do ulic ve 45 amerických státech

New York
New York
Foto: Pixabay

Washington - Ve 45 amerických státech se dnes konaly demonstrace stoupenců i odpůrců potratů. Demonstrace podle policie proběhly pokojně.

Zatímco odpůrci interrupcí se shromáždili před 225 klinikami, které potraty provádějí, stoupenci plánovaného rodičovství manifestovali před vládními budovami a místními úřady.

Odpůrce potratů povzbudilo vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách, protože omezení interrupcí bylo jedním z Trumpových volebních slibů. Demonstranti skandovali hesla o právu na život a žádali, aby vláda zastavila federální dotace zdravotnickým zařízením, která interrupce provádějí nebo nabízejí.

Stoupenci potratů, kteří se hlásí k organizaci Planned Parenthood, se dnes sešli na zhruba 150 demonstracích, mimo jiné například ve Washingtonu nebo Filadelfii. V St. Paulu ve státě Minnesota podle policie demonstrovalo 6000 lidí z obou táborů, k incidentu ale nedošlo.

Témata:  USA demonstrace v USA potraty

Související

Aktuálně se děje

7. července 2026 21:56

Velká vlaková výluka v Česku. Zpoždění není vyloučeno, přiznal dopravce

Provoz vlaků na hlavním železničním koridoru mezi Prahou a východními Čechami a Moravou v červenci ovlivní stavební práce Správy železnic. Cestující musí počítat s dvěma fázemi omezení, z nichž první už začala, a také se zpožděními. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy