Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ceuta je jako cedník? Do španělské enklávy se dostalo dalších 300 migrantů

Přijímání uprchlíků do Evropy
Přijímání uprchlíků do Evropy
Foto: Tomáš Zdechovský

Madrid - Do severoafrické enklávy Ceuta, která patří Španělsku, dnes časně ráno proniklo dalších 300 migrantů z Maroka. 11 osob se při seskoku z šest metrů vysokého plotu s ostnatým drátem zranilo.

Jde o druhý tak masový případ za posledních několik dnů. V pátek se takto dostalo na španělské území kolem 500 lidí.

V lednu se na 1100 migrantů převážně ze subsaharské Afriky snažilo dostat do Evropské unie přes španělská území na severu Afriky. Většinu z nich ale španělské úřady vrátily do Maroka.

Kromě Ceuty se toho snaží dosáhnout i přes další španělskou enklávu Melilla. Před dvěma týdny se to podařilo 18 lidem.

Témata:  Španělsko uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

26. prosince 2025 19:03

Babiš přerušil vánoční klid. Pochlubil se, že si volal s Trumpem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se v pátek pochlubil, že mu během Vánoc zavolal americký prezident Donald Trump. Hovor se podle předsedy české vlády připravoval několik dní. Oba politici řešili válku na Ukrajině či současnou situaci v Evropě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy