reklama

Dnes to podle agentury Reuters prohlásil šéf demokratů v Senátu Chuck Schumer. Stejný názor na rezignaci má i šéfka demokratů ve Sněmovně reprezentantů Nancy Pelosiová, podle které Sessions v Kongresu pod přísahou lhal.

Sessions loni dvakrát jednal s ruským velvyslancem v USA, což dosud nebylo známo. Nyní čelí tlaku, aby se vzdal dohledu nad vyšetřováním údajných zásahů ruských hackerů do amerických voleb.

"Ministr spravedlnosti Jeff Sessions měl několik týdnů čas, aby opravil svou výpověď, kterou učinil před justičním výborem v Senátu, ale neučinil tak," řekl Schumer na tiskové konferenci. "Pro blaho této země by měl ministr spravedlnosti Sessions odstoupit," dodal.

Ministerstvo spravedlnosti je nadřízené Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI), které vyšetřování kauzy ruského hackování vede, Sessions je navíc z titulu své ministerské funkce hlavním americkým žalobcem. Podle Schumera je očividné, že Sessions nemůže dál stát v čele vyšetřování, navíc je možné, že sám ministr se stane předmětem šetření.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama