Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Uber stahuje samořízená auta, jedno mělo nehodu

Autonehoda
Autonehoda
Foto: Pixabay

Los Angeles (USA) - Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber dnes stáhl z provozu všechna svá samořízená auta po té, co se jedno z nich připletlo k nehodě.

Učinil tak poté, co se jeden z vozů firmy během jízdy v automatickém režimu srazil s jiným automobilem. Policie uvedla, že Uber je obětí nehody, neboť ji způsobil druhý vůz.

"Za volantem seděl člověk. Nevíme ale, zda vůz v době nehody řídil," uvedla policie v Arizoně, kde se nehoda stala. Uber již v pátek po nehodě sdělil, že vůz jel na autopilota.

Nehoda se obešla bez zranění, ačkoli snímky pořízené po srážce ukazují, že auto Uberu se převrátilo na bok, zatímco druhý vůz skončil s těžce poškozeným bokem karoserie. Policie k nehodě řekla, že nehodu nezpůsobil Uber, ale druhý vůz, který nedal přednost v jízdě.

Témata:  USA nehody aut Taxi Uber

Související

Aktuálně se děje

3. května 2026 12:34

Novinka ze zákulisí StarDance. Letošní ročník přinese výraznou změnu

Letošní ročník StarDance přináší výraznou změnu, která se promítne přímo na taneční parket. Novou návrhářkou kostýmů se stává Kateřina Šmejkalová, zakladatelka značky NOSME, jejíž modely nosí tanečníci po celém světě. Produkce tím reaguje na snahu posunout vizuální stránku show směrem k větší autentičnosti, emocím i mezinárodní inspiraci.

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy