Svět

Německý politik chce zavést studentské výměnné pobyty mezi východem a západem země

včera 09:42

Berlín - Téměř třicet let po znovusjednocení Německa prý obyvatelé někdejší NDR a bývalého západního Německa o sobě vzájemně příliš nevědí. Durynský ministr školství a kultury Helmut Holter proto přišel s návrhem, aby němečtí žáci z východu země vyráželi sbírat zkušenosti na západ a opačně.

Válka na východě Ukrajiny urychlila v zemi šíření viru HIV

včera 09:37

Kyjev/Londýn - Ozbrojený konflikt v Donbasu, který vypukl na jaře 2014, vedl k intenzivnějšímu rozšíření viru HIV. Příčinou je podle vědců intenzivní migrace.

Vězně v Indii mají napravit nadpřirozené schopnosti posvátných krav

včera 08:55

Dillí - Severindický stát Harijána, kde vládnou nacionalističtí hinduisté, přišel s kuriózním plánem, jak napravit vězně. Za mříže poputují stovky posvátných krav s "nadpřirozenými schopnostmi".

reklama

Co dělat v případě války nebo krize? Švédsko připravuje novou verzi brožury

včera 08:19

Stockholm - Švédsko hodlá vydat aktualizovanou verzi příručky Om kriget kommer (Přijde-li válka). Neutrální skandinávská země ji svým občanům poprvé rozdávala v době druhé světové války a naposledy ji vytisklo v 80. letech v době takzvané studené války. Jako zbytečnou ji přestalo distribuovat v…

Při střetech v Barmě policie zastřelila sedm buddhistů

včera 08:06

Rangún - Barmská policie v Arakanském státě dnes střílela do davu buddhistů, který se snažil získat kontrolu nad místním úřadem. Zemřelo sedm lidí a dalších 13 utrpělo zranění.

Salvadořanům hrozí deportace z USA, Katar nabídl, že je zaměstná

včera 08:03

San Salvador/Dauhá - Salvadorským migrantům hrozí vyhoštění z USA. V plánu je však dohoda, že by mohli dočasně žít a pracovat v Kataru. Ministr zahraničí Salvadoru Hugo Martínez je momentálně na návštěvě Kataru a zdrží se tam do pátku.

Italové vytáhli z moře 1400 uprchlíků, objevili i dvě mrtvá těla

včera 08:00

Řím - Na 1400 migrantů bylo v úterý zachráněno z několika přeplněných člunů a lodí ve Středozemním moři, oznámila italská pobřežní stráž. Na palubě plavidel byli nalezeni i dva mrtví. Celkem jedenácti záchranných operací se účastnily lodě italské pobřežní a finanční stráže, dále plavidla unijní…

Kim Čong-un umírá? Podle vědců má vážné zdravotní problémy

Aktualizovali jsme 16.1.2018, 22:23, 15.01. 09:20

Washington/Pchjongjang - Zdravotní stav severokorejského lídra Kim Čong-una není vůbec dobrý. Tato informace byla vypuštěna do světa jihokorejskými vědci, kteří problém odhalili díky novoročnímu projevu prezidenta KLDR. Co konkrétně není s Kimem v pořádku? Zprávu přinesla ruská agentura RIA s…

Vědci zjistili, co před staletími zabilo 12 milionů Mexičanů

16.01. 22:22

Mexiko - Na dvanáct milionů domorodců zabila v polovině 16. století na jihu dnešního Mexika záhadná nemoc, které Aztékové říkali cocoliztli. Během pěti let tehdy vyhubila téměř 80 procent obyvatel. Podle nejnovější studie německých a mexických vědců byl onou záhadnou smrtící chorobou zřejmě druh…

Tisíce lidí v Katalánsku demonstrují za propuštění separatistů

16.01. 22:18

Barcelona - Tisíce lidí vyšly dnes večer do ulic v řadě měst Katalánska demonstrovat za propuštění separatistických aktivistů, kteří jsou právě dnes ve vazbě už tři měsíce.

Američan Gates z kauzy ruského vlivu byl propuštěn z domácího vězení

16.01. 22:17

Washington - Federální soud dnes zrušil domácí vězení Richardu Gatesovi, spolupracovníkovi a obchodnímu partnerovi někdejšího šéfa Trumpovy předvolební kampaně Paula Manaforta.

Komik šokoval Francii dopisem, který napsal teroristovi

16.01. 22:02

Paříž - Francouzský komik Dieudonné M'Bala M'Bala, známý svými antisemitskými projevy a podněcováním k rasové nenávisti, šokoval Francii dopisem, který napsal vězněnému přímému účastníkovi teroristických útoků v Paříži v listopadu 2015.

Trump je nejhorším v historii amerických prezidentů

16.01. 20:57

Washington - Americký prezident Donald Trump završuje rok v úřadě jako hlava státu, jejíž působení v roce od inaugurace schvalovalo v průměru nejméně Američanů v porovnání s ostatními zvolenými prezidenty.

Sankce vůči KLDR musí pokračovat, shodla se část světa

16.01. 20:55

Vancouver (Kanada) - Tlak na Severní Koreu prostřednictvím sankcí s cílem přimět ji k ukončení jaderného programu musí pokračovat. Shodli se na tom dnes ve Vancouveru účastníci konference 20 zemí o KLDR.

Trump a Si Ťin-pching žádají změnu chování KLDR

16.01. 20:51

Washington - Americký prezident Donald Trump si dnes volal se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Oba politici vyjádřili naději na změnu chování Severní Koreje.

Na slovenské D1 bouralo kvůli sněhu 11 vozidel

16.01. 20:34

Bratislava - Husté sněžení a náledí dnes působí problémy řidičům na západním a středním Slovensku. Jen v Nitranském kraji dopoledne policie registrovala 17 nehod, na dálnici D1 se ve směru z Bratislavy u města Trenčín srazilo celkem pět nákladních a šest osobních vozidel.

Londýn otevřel americkou ambasádu bez Trumpa

16.01. 19:21

Londýn - V Londýně se dnes pro veřejnost v tichosti otevřela nová americká ambasáda. Oproti původnímu plánu se ceremonie nezúčastnil americký prezident Donald Trump, který projekt označil za předražený a excentrický.

Populista Babiš vládne bez důvěry díky Zemanovi, hodnotí Česko svět

16.01. 18:41

Berlín - Česká menšinová vláda populisty a miliardáře Andreje Babiše nezískala dnes důvěru Sněmovny, píšou světové agentury. Poznamenávají také, že takový vývoj se čekal. Podle webu slovenského Denníku N může Babišova vláda své působení prodlužovat.

Konec klasickým plastům? EU chce do roku 2030 jen recyklovatelné

16.01. 18:12

Brusel - Do roku 2030 by měly být v EU všechny plasty recyklovatelné. Navrhuje to Evropská komise (EK), která dnes upozornila, že Evropané každoročně vygenerují 25 milionů tun plastového odpadu, ale k recyklaci se ho shromáždí méně než 30 procent.

Schulz v problémech? V SPD narůstá odpor proti pokračování velké koalice

16.01. 16:57

Berlín - Německo ještě zdaleka není venku z politické krize. Už dvě zemská sdružení sociální demokracie (SPD) se postavila proti tomu, aby strana zahájila koaliční rozhovory s konzervativní unií CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové.

Nový stát v Evropě? Stoupenci nezávislé Barcelony už mají vlajku a lídra v exilu

16.01. 16:53

Barcelona - Katalánští separatisté se pokoušejí o nezávislost na Španělsku, zároveň ale nabírá na síle částečně recesistické hnutí usilující o odtržení Barcelony od Katalánska. Region nazývají Tabarnia. Zahrnuje pobřežní oblast velkoměst Barcelona a Tarragona a jejich okolí.

Na tržiště v Afghánistánu dopadly rakety. Nejméně pět lidí zemřelo

16.01. 16:50

Kábul - Při dnešním ostřelování velkého tržiště na severu Afghánistánu zahynulo nejméně pět lidí a 45 dalších utrpělo zranění. Místo zasáhly dvě rakety vypálené zatím neznámým útočníkem.

Nedopustím obnovení uprchlické Džungle v Calais, slíbil Macron

16.01. 16:36

Calais - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes navštívil přístav Calais. Prohlásil, že v žádném případě nepřipustí obnovu divokého tábořiště migrantů. V takzvané Džungli dříve pobývalo zhruba 8000 migrantů, kteří se z města pokoušeli dostat do Británie.

V Mitrovici zastřelili představitele kosovských Srbů

16.01. 16:12

Priština - Čelný politik srbské menšiny v Kosovu Oliver Ivanović byl dnes zavražděn v Kosovské Mitrovici. Pachatelé jsou zatím neznámí. Událost nepochybně zvýší napětí mezi Prištinou a Bělehradem.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací