Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Z věznice v Kongu uprchlo 3000 vězňů. Úřady tvrdí něco jiného

Věznice
Věznice
Foto: Pixabay

Kinshasa - Během přepadení věznice v konžské metropoli Kinshase uprchlo ve středu více než 3000 trestanců.

S odvoláním na nejmenované zdroje z bezpečnostních kruhů to dnes uvedl zpravodajský server BBC. Úřady informovaly pouze o asi 50 zmizelých vězních.

Zdroje BBC hovoří i o desítkách mrtvých, které si prý vyžádal středeční útok na hlavní konžskou věznici Makala. Tu podle vlády přepadli stoupenci vězněného vůdce křesťanské sekty, jemuž se též podařilo utéct. Policie incident vyšetřuje a několik osob zatkla.

Uprchlý lídr sekty Bundu dia Kongo (BDK) Ne Muanda Nsemi je bývalý univerzitní profesor a poslanec. Zadržen byl letos v březnu po sérii krvavých střetů mezi jeho příznivci a strážci zákona.

Témata:  Kongo věznice

Související

Aktuálně se děje

15. července 2025 22:00

Otřes v Británii: Připravuje se usmíření prince Harryho a krále Karla III.

Zdroje blízké britské královské rodině tvrdí, že princ Harry a jeho manželka Meghan Markle usilují o smíření s nemocným králem Karlem III., než bude pozdě. Spekulace posílila tajná schůzka vysoce postavených pracovníků páru s hlavním komunikačním poradcem krále, která se odehrála minulý týden v Londýně.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Donald Trump

Karel III. se nemá čeho bát. Trump odhalil, co čeká od návštěvy Británie

V září naruší běžný chod britské společnosti velká událost. Na návštěvu přijede americký prezident Donald Trump, jeden z nejmocnějších mužů světa. Program šéfa Bílého domu se stále připravuje a on sám do harmonogramu svým způsobem zasahuje. Podle zjištění BBC si nepřeje, aby se speciálně kvůli němu scházeli britští zákonodárci.