Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tisíce Španělů vyšly do ulic: Při pochodu důstojnosti si stěžovali na mizerné platy

Vlajka Španělska
Vlajka Španělska
Foto: Pixabay

Madrid - Ve španělské metropoli se v sobotu konal "pochod důstojnosti", kterým desítky tisíc lidí protestovaly proti zaměstnanecké a mzdové politice konzervativní vlády premiéra Mariana Rajoye.

Podle agentury AFP demonstranti odsoudili "mizerné pracovní podmínky" a "malé platy". Manifestanti kritizovali hlavně reformu zákoníku práce přijatou v roce 2012.

Po sedmi letech hospodářské krize zaznamenalo Španělsko v roce 2014 růst. Jeho míra nezaměstnanosti, která na počátku roku 2013 dosáhla téměř 27 procent, spadla v prvním čtvrtletí letošního roku na 18,7 procenta.

Podle organizátorky akce Silvie Salamancové jsou pracovní nabídky ale jen na dobu určitou a za velmi nízké odměny a špatných pracovních podmínek. Reforma v roce 2012 prudce snížila odstupné za propuštění a umožnila hromadné propouštění i bez závažných ekonomických důvodů.

Témata:  Španělsko demonstrace ve Španělsku Mariano Rajoy

Související

Aktuálně se děje

12. června 2026 21:37

Charlotte Gottová nečekaně vydala další píseň

První píseň Charlotte Gottové už její fanoušci nepochybně znají nazpaměť, takže je nejvyšší čas vypustit do světa další. Nadaná dcera nejslavnějšího českého zpěváka to udělala. Lidé už si mohou poslechnout její druhou skladbu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy