Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Prodejce sladkostí trávil lidi, zabil přes 30 lidí

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Islámábád - Pákistánský majitel obchodu s cukrovinkami Chálid Mahmúd otrávil nejméně 30 lidí pesticidy ve sladkostech. Chtěl se tak pomstít svému bratrovi.

Várku cukrovinek koupil muž, který je rozdal svým příbuzným a přátelům na oslavu narození svého vnuka. Zemřel otec dítěte, šest jeho strýčků a jedna teta, stejně jako pět dětí. Nejméně pět přiotrávených nadále zůstává v nemocnici. Policie oznámila, že otrávené sladkosti konzumovalo přes 50 lidí a 30 z nich je po smrti.

Mahmúd se přiznal, že dával jed do cukrovinek, protože ho starší bratr a spolumajitel obchodu urážel a týral kvůli sporu ohledně vedení podniku. "Chtěl jsem mu uštědřit lekci," citoval z jeho výpovědi policejní vyšetřovatel.

Soud s Mahmúdem bude po odročení pokračovat v sobotu.

Témata:  Pákistán otrava cukr - inzulín

Související

Aktuálně se děje

2. srpna 2026 21:20

Simon Cowell se po letech vrátil k legendárnímu vystoupení se Susan Boyle

Simon Cowell, který byl léta známý jako nekompromisní kat talentových soutěží, se po dlouhé době rozhodl k nečekané upřímnosti. V podcastu Celebrity Trenches otevřeně přiznal, že se za své chování k Susan Boyle během jejího prvního castingu v soutěži Britain’s Got Talent v roce 2009 hluboce stydí. Podle jeho slov byla tehdejší porota k nenápadné Skotce povrchní, arogantní a nespravedlivá.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy