reklama

Informoval o tom dnes španělský deník El País. Třídenní festival Mad Cool, který končí dnes, po neštěstí nebyl přerušen, za což si dnes organizátoři vysloužili kritiku na sociálních sítích.

Dvaačtyřicetiletý tanečník a choreograf Pedro Monroy spadl z výšky 28 metrů při svém akrobatickém vystoupení mezi hudebními produkcemi, které bylo přenášeno na obří obrazovku. Když kolem 22:45 dopadl na zem, část lidí vykřikla. Někteří ale zůstali oněmělí v úžasu a domnívali se, že jde o součást vystoupení. Během 40 sekund byli u akrobata záchranáři, kteří se ho dlouho snažili oživit.

Při vystoupení v Madridu zemřel akrobat (1:53) | zdroj: YouTube

Asi hodinu a čtvrt po neštěstí hudební produkce pokračovala, když s půlhodinovým zpožděním vystoupila americká punková kapela Green Day. Její členové dali v noci na své internetové stránky soustrastný vzkaz akrobatově rodině.

"Když jsme opustili scénu na festivalu Mad Cool, dozvěděli jsme se smutnou zprávu. Statečný artista Pedro přišel o život při tragické nehodě. Upřímnou soustrast jeho rodině a přátelům," napsali Green Day krátce po třetí hodině ránní.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama