Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V knihovně v USA zaútočil střelec. Zemřely dvě ženy, čtyři lidé jsou zranění

Policie USA
Policie USA
Foto: Pixabay

Clovis - Ve veřejné knihovně v americkém státě Nové Mexiko střílel mladý muž, zemřely dvě ženy a další čtyři osoby utrpěly zranění. Policie pachatele zadržela, motiv útočníka je zatím neznámý.

Incident se odehrál ve městě Clovis, které má kolem 40.000 obyvatel. Nachází se zhruba 300 kilometrů východně od Albuquerque.

"Je to velká rána pro naši komunitu," uvedl starosta města Clovis David Lansford.

"Dva lidé přišli o život. Jejich rodiny je neuvidí vracet se domů," dodal. Jména a věk obětí ani pachatele úřady nezveřejnily.

Témata:  střelba v USA USA policie USA

Související

Aktuálně se děje

4. listopadu 2025 14:17

4. listopadu 2025 12:46

Nová poslankyně SPD má co vysvětlovat. Němcová čelí podezření z plagiátorství

V říjnových volbách zvolení poslanci se v pondělí ujali mandátu, když na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny složili slib. Učinila tak i nová poslankyně za SPD Irena Němcová, která má však po nástupu do funkce co vysvětlovat. Řeší se v jejím případě okolnosti zisku vysokoškolského titulu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy