Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trestanci se pokusili o útěk z amerického vězení, zahynuli dva zaměstnanci

Vězení, ilustrační fotografie
Vězení, ilustrační fotografie
Foto: Reprofoto YouTube

Washington - Z káznice v Elizabeth City v Severní Karolině se pokusili vězni o útěk. Při incidentu zemřeli dva zaměstnanci nápravného zařízení a deset osob utrpělo zranění.

Źádný z vězňů neuprchl, součástí jejich plánu bylo i založení požáru.

Úřady vydaly varování na sociálních sítích, po dvou hodinách pak oznámily, že situaci mají bezpečnostní jednotky opět pod kontrolou. Uvedla to v noci na dnešek agentura Reuters.

Ve zmíněné věznici s vysokým stupněm ostrahy si odpykávají tresty muži. Celkem jich je zde 729.

Témata:  věznice USA uprchlí vězni

Související

Aktuálně se děje

22. června 2026 10:58

Víkendové bouřky odnesla například Příbram. Došlo na kroupy či downbursty

V Česku byl uplynulý červnový víkend na řadě míst velmi bouřlivý. Bouřky se vyskytly prakticky jen v Čechách, na Moravě a ve Slezsku byly velmi výjimečné. Došlo na kroupy, které mnohde způsobily škody. Místy také vydatně pršelo, zaznamenány jsou i úhrny přes 100 milimetrů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy