Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trestanci se pokusili o útěk z amerického vězení, zahynuli dva zaměstnanci

Vězení, ilustrační fotografie
Vězení, ilustrační fotografie
Foto: Reprofoto YouTube

Washington - Z káznice v Elizabeth City v Severní Karolině se pokusili vězni o útěk. Při incidentu zemřeli dva zaměstnanci nápravného zařízení a deset osob utrpělo zranění.

Źádný z vězňů neuprchl, součástí jejich plánu bylo i založení požáru.

Úřady vydaly varování na sociálních sítích, po dvou hodinách pak oznámily, že situaci mají bezpečnostní jednotky opět pod kontrolou. Uvedla to v noci na dnešek agentura Reuters.

Ve zmíněné věznici s vysokým stupněm ostrahy si odpykávají tresty muži. Celkem jich je zde 729.

Témata:  věznice USA uprchlí vězni

Související

Aktuálně se děje

24. června 2026 13:55

Horké počasí sužuje Česko. A bude hůř, potvrzuje nová výstraha

Tropická epizoda v Česku pokračuje a zatím se neblíží ke konci. Potvrzením je i nová výstraha, která upravuje územní i časovou platnost varování před vysokými teplotami. Nadále platí i varování před požáry, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy