Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trestanci se pokusili o útěk z amerického vězení, zahynuli dva zaměstnanci

Vězení, ilustrační fotografie
Vězení, ilustrační fotografie
Foto: Reprofoto YouTube

Washington - Z káznice v Elizabeth City v Severní Karolině se pokusili vězni o útěk. Při incidentu zemřeli dva zaměstnanci nápravného zařízení a deset osob utrpělo zranění.

Źádný z vězňů neuprchl, součástí jejich plánu bylo i založení požáru.

Úřady vydaly varování na sociálních sítích, po dvou hodinách pak oznámily, že situaci mají bezpečnostní jednotky opět pod kontrolou. Uvedla to v noci na dnešek agentura Reuters.

Ve zmíněné věznici s vysokým stupněm ostrahy si odpykávají tresty muži. Celkem jich je zde 729.

Témata:  věznice USA uprchlí vězni

Související

Aktuálně se děje

26. června 2026 14:50

Účet za nový hrob Vlastimila Harapese. Iniciátorka prozradila, jak to je

Více než dva roky po smrti se Vlastimil Harapes dočkal druhého pietního místa, které najdou jeho fanoušci v Praze. Baletnímu mistrovi ve středu odhalili memoriál na vyšehradském Slavíně.  Proces jeho vzniku nebyl jednoduchý a nebyl ani úplně levný.

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy