Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trestanci se pokusili o útěk z amerického vězení, zahynuli dva zaměstnanci

Vězení, ilustrační fotografie
Vězení, ilustrační fotografie
Foto: Reprofoto YouTube

Washington - Z káznice v Elizabeth City v Severní Karolině se pokusili vězni o útěk. Při incidentu zemřeli dva zaměstnanci nápravného zařízení a deset osob utrpělo zranění.

Źádný z vězňů neuprchl, součástí jejich plánu bylo i založení požáru.

Úřady vydaly varování na sociálních sítích, po dvou hodinách pak oznámily, že situaci mají bezpečnostní jednotky opět pod kontrolou. Uvedla to v noci na dnešek agentura Reuters.

Ve zmíněné věznici s vysokým stupněm ostrahy si odpykávají tresty muži. Celkem jich je zde 729.

Témata:  věznice USA uprchlí vězni

Související

Aktuálně se děje

25. června 2026 20:25

25. června 2026 14:02

Krize v manželství Bohuše Matuše. Výrazně mladší Lucie vydala další prohlášení

Rozpad dalšího manželství se na konci letošního června řeší v českém šoubyznyse. Zatím jen rozchod potvrdili Bohuš Matuš a jeho manželka Lucie, která ve čtvrtek vyrukovala s novým vyjádřením k manželské krizi. Co se rozhodla uvést na pravou míru? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy