Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Venezuelské regionální volby vyhráli socialisté prezidenta Madura, opozice mluví o podvodu

Venezuela, ilustrační foto
Venezuela, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Caracas - Regionální volby ve Venezuele vyhrála vládnoucí socialistická strana autoritářského prezidenta Nicoláse Madura. Opozice má podezření na volební podvody.

Socialisté zvítězili v 17 z 23 států země, oznámila dnes volební komise. Odložené nedělní hlasování bylo považované za test síly opozice.

Komise, která je tradičně nakloněná Madurovi, prostřednictvím své předsedkyně Tibisay Lucenaové uvedla, že opozice získala pouze pět guvernérů. V jednom státě zůstává poměr sil zatím nejasný.

Výsledky voleb do regionálních parlamentů a voleb guvernérů označil Maduro za "jasné vítězství" svého tábora.

Opozice hovoří o volebních podvodech. Nezávislé průzkumy předpovídaly, že v hlasování zvítězí Madurovi odpůrci, napsaly agentury AP a AFP.

Témata:  Venezuela Nicolas Maduro

Související

Aktuálně se děje

21. října 2025 9:03

Makám pořád, vzkázal Babiš z dovolené. Spolupracovníci prý zažívají peklo

Pravděpodobný příští premiér Andrej Babiš (ANO) zaskočil občany tím, když se během jednání o nové vládě, kterou jeho hnutí sestavuje jako vítěz voleb, rozhodl odjet na dovolenou. Babiš nicméně zdůraznil, že "maká" i během osobního volna. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy