Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při útoku v Islámábádu byl zabit jeden člověk

Pákistán
Pákistán
Foto: Pixabay

Islámábád - Při útoku ozbrojenců na věřící před šíitskou mešitou v pákistánské metropoli Islámábádu dnes zemřel příslušník bezpečnostních složek.

Další čtyři lidé utrpěli zranění. S odkazem na oznámení policie o tom informovala agentura Reuters. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil.

Několik útočníků na dvou motocyklech zahájilo palbu na příslušníky menšinové šíitské komunity, kteří mešitu opouštěli po večerních modlitbách.

"Nejsme si jisti, zda šlo o incident na základě náboženských motivů... Muž, který zemřel, utrpěl pět až šest střelných ran. Vypadá to, že byl cílem útoku," řekl jeden z policistů.

Útoky v pákistánské metropoli nejsou časté, v oblasti ale operují radikálové z organizace Al-Káida či sunitské sektářské skupiny napojené na hnutí Islámský stát (IS).

Témata:  Pákistán

Související

Aktuálně se děje

23. března 2026 8:29

Musí to rozhodnout jiní. Exprezident Zeman prozradil, čeho by se ještě rád dočkal

Exprezident Miloš Zeman si po více než 30 letech strávených ve vrcholné politice užívá zaslouženého důchodu. Stále ale marně čeká na jednu věc, která by mu stáří mohla zpestřit. Naděje se bývalá hlava státu nevzdává.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy