Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve Španělsku nedobrzdil vlak, desítky lidí jsou zraněných

Nehody vlaků
Nehody vlaků
Foto: Pixabay

Madrid - Při železničním neštěstí nedaleko Madridu se dnes odpoledne zranilo na 40 lidí, z toho dva vážně. Dvoupodlažní vlak na slepé koleji nedobrzdil a narazil do zarážedla ve městě Alcalá de Henares, informovala agentura DPA.

Mnoho lidí bylo ošetřeno s lehčími zraněními, jako jsou pohmožděniny a šok, informovaly místní úřady.

Dvoupodlažní příměstský vlak nedobrzdil a na konci koleje narazil do bezpečnostního zarážedla. Náraz se odehrál při nízké rychlosti, informovala železniční společnost Adif.

Podrobnější okolnosti nehody zatím nebyly objasněny. Test na omamné látky a alkohol u strojvůdce přinesl negativní výsledek, řekl starosta města Alcalá Javier Rodríguez Palacios španělské agentuře Europa Press.

Španělský ministr dopravy Iňigo de la Serna se podle vlády okamžitě vydal na místo nehody, aby si tam udělal obrázek o situaci. Okolí místa nehody bylo policejně uzavřeno. Místní železniční doprava se potýká se zpožděními.

Témata:  Španělsko nehody vlaků

Související

Aktuálně se děje

14. prosince 2025 13:21

Trump slibuje odvetu po smrti tří Američanů v Sýrii

Tři Američané zemřeli při přepadení bojovníkem Islámského státu v Sýrii, informovala americká armáda. Dalších pět lidí utrpělo zranění, o život přišel i útočník. Washington již ústy prezidenta Donalda Trumpa přislíbil odvetu. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy