Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Ukrajině unesli šéfa bitcoinové burzy

Pavel Lerner
Pavel Lerner
Foto: bitcoin.com

Kyjev - Na Ukrajině byl podle médií unesen šéf bitcoinové burzy Exmo Bitcoin. Čtyřicetiletý Pavel Lerner byl v úterý při odchodu ze své kyjevské kanceláře přepaden muži v kuklách.

Informují o tom podle serveru BBC ruská a ukrajinská média. Burza Exmo se dnes stala terčem hackerského útoku, který na určitou dobu narušil její provoz.

Kyjevská policie potvrdila, že v úterý byl unesen muž, nezveřejnila však jeho totožnost. Lerner je přední ruský odborník na technologii blockchain, která je základem digitální měny bitcoin, píše BBC.

Na platformě Bitstamp se dnes večer cena bitcoinu pohybovala kolem 14.000 dolarů (zhruba 300.000 Kč). Na začátku letošního roku přitom jeden bitcoin stál méně než 1000 dolarů.

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední kybernetická měna světa. V letošním roce zažila hodnota této měny prudký růst.

Témata:  Bitcoin Pavel Lerner

Související

Aktuálně se děje

12:55

Kim Kardashian šokována: North přebírá prim v popularitě

Kim Kardashian byla překvapená, když zjistila, že její dcera North West je o 18 procent populárnější než zbytek rodiny. Northino vystoupení v muzikálu Lví král přitáhlo obrovskou pozornost, s miliardami impresí a neuvěřitelnou mediální hodnotou. Kim je na její úspěch velmi pyšná a vtipně dodala, že se bude muset postarat, aby ji North nezastínila.

Zdroj: Zdeněk Tuhý

Další zprávy