Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na západě Íránu zemřeli při násilnostech tři příslušníci zpravodajských služeb

Írán
Írán
Foto: Pixabay

Teherán - V západoíránském městě Píránšahr přišli při násilnostech o život tři příslušníci íránských zpravodajských služeb.

Podle agentury Mehr bojovali proti nepřátelům revoluce, což je označení, které íránská vláda používá pro protivládní demonstranty.

Není jasné, zda zemřeli během demonstrací, uvedla dnes agentura Reuters.

V Íránu se od poloviny minulého týdne konají protivládní demonstrace, při kterých lidé protestují proti špatnému stavu ekonomiky, zdražování potravin i proti vedení země. Zatím při těchto protestech zemřelo 21 lidí, převážně civilistů, a ve vězení skončilo až 450 osob.

Témata:  Írán

Související

Aktuálně se děje

7. listopadu 2025 9:03

Suchánek se obul do Hřiba kvůli dopravě. Jste naivní, reagoval politik

Pražská doprava je a zřejmě už navždy bude budit velké vášně. Do končícího náměstka pro dopravu Zdeňka Hřiba (Piráti) se nejnověji pustil herec Michal Suchánek. Hřib se ale nedal a rozhodl se reagovat, přičemž Suchánka označil za naivního. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Sergej Lavrov

Lavrov záhadně zmizel. Spekuluje se o jeho pádu

Zprávy o tom, že Sergej Lavrov, který je již déle než dvacet let hlavní tváří ruské diplomacie, chyběl na středečním důležitém zasedání Rady bezpečnosti Ruska, kde se jednalo o možném obnovení jaderných testů, vyvolaly v Moskvě značné spekulace. Lavrov byl totiž jediným stálým členem rady, který se jednání s prezidentem Vladimirem Putinem neúčastnil, což podnítilo intenzivní debaty o potenciálních otřesech v čele ruské diplomacie.