Jefferson City - Republikánský guvernér státu Missouri čelí obviněním, že vydíral svou exmilenku, aby o jeho mimomanželském vztahu mlčela. Eric Greitens spolu s manželkou vydal prohlášení, ve kterém se k nevěře přiznal. Popřel ale, že by na milenku činil nějaký nátlak.
"Před několika lety, než byl Eric zvolen guvernérem, bylo v našem manželství období, kdy nebyl věrný," uvedli Greitens se svou ženou v prohlášení. "Byla to hrubá osobní chyba. Eric přijal odpovědnost a my jsme to společně čestně a v soukromí vyřešili," dodali manželé.
Greitensovi prohlášení zveřejnili ve středu poté, co místní televize KMOV přinesla reportáž o tom, že nynější guvernér měl v roce 2015 románek se svou kadeřnicí. Někdejší manžel kadeřnice pak podle KMOV řekl, že Greitens si pořídil fotografie nahé milenky a hrozil, že je zveřejní, pokud někomu o jejich vztahu řekne.
Bývalá Greitensova milenka se k reportáži nijak nevyjádřila, její někdejší manžel ale televizi poskytl zvukovou nahrávku, na které žena popisuje podrobnosti nevěry. O tom, že si ji manžel nahrál, podle AP nevěděla.
Greitens, který se do úřadu dostal za Republikánskou stranu, před vstupem do politiky působil v americkém námořnictvu, konkrétně pak v elitních výsadkových jednotkách SEAL.
Témata: USA
Související
2. července 2025 18:52
26. června 2025 13:24
22. června 2025 18:40
22. června 2025 14:25
22. června 2025 10:47
22. června 2025 9:39