Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Pacifiku bylo zachráněno sedm lidí ze ztroskotaného trajektu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Reuters TV

Wellington - Sedm přeživších z trajektu, který před týdnem ztroskotal v oblasti tichomořského ostrovního státu Kiribati, zachránili novozélandští vojáci v Pacifiku.

Skupina strávila v záchranném člunu na přímém slunci a bez vody několik dní. Bylo v ní šest dospělých a jedno malé dítě v bezvědomí, informovala dnes agentura AP.

Představitel novozélandských vzdušných sil Darryn Webb uvedl, že posádka záchranného letadla zachytila člun na radaru. Další cestující z trajektu, který zajišťoval spojení mezi dvěma ostrovy v Kiribati, nalezeni nebyli.

Loď Butiraoi vyplula 18. ledna a do cíle plavby dlouhé asi 250 kilometrů měla dorazit o dva dny později, ale nestalo se tak. Jako pohřešované bylo plavidlo - dřevěný katamarán o délce 17,5 metru - nahlášeno až tento pátek.

Témata:  lodní nehody

Související

Aktuálně se děje

16. června 2026 12:30

Policie vyšetřuje nehodu na jihu Čech. Autobus se nevešel pod viadukt

Policie od úterního dopoledne vyšetřuje nehodu autobusu, který narazil do viaduktu na jihu Čech. Několik lidí se zranilo, vozidlo muselo být evakuováno. Nehodu nejspíš způsobila chyba řidiče. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Chystáte se v létě na Slovensko? Rady, které vám pomohou vyhnout se medvědům

Plánování letní dovolené na Slovensku láká tisíce turistů do nádherných pohoří, jako jsou Vysoké či Nízké Tatry, Malá Fatra nebo Slovenský ráj. Slovenská příroda je však také domovem medvěda hnědého. Vzhledem k nárůstu hlášených výskytů této šelmy v blízkosti turistických tras a vyhlášení mimořádných situací v několika desítkách okresů je nutné znát zásady bezpečného chování. Prevence je základním krokem, jak se nechtěnému střetu v lese vyhnout.