Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bývalý lékař gymnastek dostal za zneužívání další trest

soudy
soudy
Foto: Pixabay

Charlotte (USA) - Bývalý americký sportovní lékař Larry Nassar byl odsouzen už ke třetímu trestu odnětí svobody za sexuální zneužívání mladistvých svěřenkyň.

Tentokrát mu soud vyměřil 40 až 125 let ve vězení za zneužívání dívek v elitním michiganském tréninkovém centru Twistars.

Bývalý lékař gymnastické reprezentace USA byl už v lednu odsouzen v jiném případu soudem v Lansingu za zneužívání dívek k odnětí svobody na 40 až 175 let. V prosinci dostal v další kauze trest na 60 let za držení dětské pornografie.

Dnešní rozsudek nad čtyřiapadesátiletým bývalým lékařem, jenž svou vinu přiznal, už tak měl spíše symbolický význam pro jeho oběti, kterých se přihlásilo celkem více než 260. Už prosincový verdikt pro něho znamenal v podstatě doživotí.

Témata:  USA soudy

Související

Aktuálně se děje

2. května 2026 20:39

Přiznání Václava Moravce. České televizi vrací peníze

Moderátor Václav Moravec je s Českou televizí nadále ve sporu ohledně konkurenční doložky. Podle svých slov vrací televizi peníze, které dostává po svém březnovém konci ve veřejnoprávním médiu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy