reklama

Hecht se narodil v roce 1929 v Prostějově a do Británie přijel před vypuknutím druhé světové války v rámci záchranné akce, během níž Spojené království přijalo téměř 10.000 židovských dětí z Německa, Rakouska, Československa a Svobodného města Gdaňsk, uvedl Julius Carlebach v publikaci Druhá šance: Dvě století německy mluvících Židů ve Spojeném království.

V roce 1951 Hecht založil nakladatelství v domu svých rodičů poté, co mu otec půjčil 250 liber. V průběhu svého profesního života vydal řadu knih, včetně děl laureátů Nobelových cen.

Vydal například dílo anglické básnířky Jenny Josephové "Varování: Až budu stará budu nosit fialovou" či nejslavnější knihu Ericha von Dänikena "Vzpomínky na budoucnost". Jeho prvním bestsellerem byly válečné memoáry Johna Castlea nazvané "Heslo odvaha" (1954), které se později dočkaly filmové adaptace, ve které hrál Dirk Bogarde.

V roce 2001 Hecht obdržel literární ocenění British Book Awards za celoživotní zásluhy a v roce 2015 převzal od královny Alžběty II. Řád britského impéria.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama