reklama

V lyžařském areálu Katschberg u města Sankt Michael im Lungau se oba lyžaři srazili pod terénní hranou. Žena neměla helmu, informovala dnes agentura APA.

Češka byla převezena do nemocnice, kde lékaři konstatovali několik zlomenin žeber a kostí. Slovinec vyvázl bez zranění.

I na sjezdovkách platí pravidla provozu

Každý lyžař nebo snowboardista musí jezdit spřiměřeným odstupem a s ohledem na vzdálenost, na kterou vidí. Svou rychlost a svůj způsob jízdy musí přizpůsobit svému umění, terénním, sněhovým a povětrnostním poměrům jakož i hustotě provozu.

Předjíždět se může ze shora nebo zespoda, zprava nebo zleva, ale vždy jen sodstupem, který poskytne předjížděnému lyžaři či snowboardistovi pro všechny jeho pohyby dostatek prostoru.

Každý lyžař nebo snowboardista, který chce vjet do sjezdové tratě nebo se chce po zastavení opět rozjet, se musí rozhlédnout nahoru a dolů a přesvědčit se, že to může učinit bez nebezpečí pro sebe a pro ostatní.

Každý lyžař nebo snowboardista se musí vyhýbat tomu, aby se zbytečně zdržoval na úzkých nebo nepřehledných místech sjezdové tratě. Lyžař nebo snowboardista, který upadl, musí takové místo uvolnit co nejrychleji, upozorňuje Horská služba ČR.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama