reklama

Podle původních informací postřelil ozbrojený a nebezpečný útočník nejméně dva lidi. Na místě zasahovali záchranáři a policisté, kteří rozsáhlý areál prohledávali. 

Později policie uvedla, že dva lidé zemřeli. Mrtví nejsou studenti a že případ souvisí se sporem v rodině. Podezřelý je na útěku a policie ho považuje za ozbrojeného a nebezpečného.

Střelba se odehrála na škole Central Michigan University v Mount Pleasant. Podle CNN ji běžně navštěvuje na 20 tisíc studentů.

Škola v tiskovém prohlášení oznámila, že incident se stal na jedné ze studentských kolejí. Za útočníka je považován devatenáctiletý muž tmavé pleti, po kterém policie nyní pátrá. Identita mrtvých a jejich vztah ke škole oznámeny nebyly.

Univerzita vyhlásila poplach a vyzvala všechny, aby se ukryli. Škola na twitteru sdělila, že dostala hlášení o střelbě na jedné ze studentských kolejí a že střelec je na útěku. "Všichni zůstaňte uvnitř a zamkněte se. Neopouštějte budovu, ve které jste, a nechoďte po kampusu," varovala michiganská policie.

Incident se stal poslední den výuky před jarními prázdninami. Vzhledem k tomu, že kampus univerzity zůstal nadále uzavřený, vyzvala správa školy, aby se rodiče a příbuzní, kteří si pro své potomky přijeli, aby je odvezli domů na prázdniny, prozatím uchýlili do místního hotelu.

Loading...

1 komentář (Poslední 02.03. 20:52) Napište svůj názor

reklama