Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na škole v Alabamě se střílelo, zemřela sedmnáctiletá studentka

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Birmingham (USA) - Při střelbě v alabamském městě Birmingham zemřela ve středu 17letá studentka a stejně starý student utrpěl zranění. Zatím není jasné, zda šlo o úmyslný čin či nešťastnou náhodu.

Škola byla na krátkou dobu uzavřena, než policie zajistila střelnou zbraň a prohlásila okolí místa střelby za bezpečné.

Jeden z místních policistů podle agentury AP nejprve označil incident za "náhodnou střelbu".

Policie ale později verzi o nezaviněné střelbě odmítli oficiálně potvrdit. Nyní vyslýchají svědky a analyzují záběry z bezpečnostních kamer.

Témata:  střelba v USA USA policie USA

Související

Aktuálně se děje

27. června 2026 17:17

V Česku padl nový teplotní rekord. Už v sobotu

V Česku již v sobotu padl nový absolutní teplotní rekord. V severočeských Doksanech naměřila stanice 40,6 stupně nad nulou. Podle meteorologů se nemusí jednat o konečnou hodnotu. V neděli má navíc být podle předpovědi ještě tepleji.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy